Zdrówko

Czy warto skorzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej pójść na wizytę do gabinetu specjalisty?

Problemy za zakresu psychologii mają tę przypadłość, że potrzebują przedyskutowania, zdiagnozowania ich przyczyn oraz – jeżeli jest taka potrzeba – podjęcia leczenia. Czy zwierzenie się w internecie przypadkowym psychologom może dać ten sam rezultat jak wizyta u specjalisty?

złość

Autor: Andrew Quartley
Źródło: http://www.flickr.com
Psycholog – Wrocław
Zaletą wizyty w poradni jest fakt, że przyjmuje nas wykształcona i doświadczona osoba, która wykonuje zawód psychologa z powołania. Kontakt oko w oko jest dużo bardziej spontaniczny, bardziej nastawiony na odbiór i na budowanie relacji z człowiekiem, który właśnie po to przyszedł. Pierwsza wizyta w gabinecie jest bardzo istotna, bowiem zwykle ma wpływ na kolejne wizyty albo ich zaniechanie. Jednakże są też pewne opory związane ze spotkaniem oko (szczegółyo tym> Instytut Oka – Dzięgielewska) w oko. Część osób nie potrafi się otworzyć i opowiedzieć o swoich problemach.

Czasami zaporą jest fakt, że w mniejszym mieście jest wyłącznie jeden psycholog Wrocław akurat do tych miast nie należy i nie trzeba się obawiać żadnego napiętnowania ani tego, że psycholog jest rzadko dostępny. Leczenie psychologiczne we Wrocławiu jest o tyle prostsze, że można dokonać wyboru spośród kilkudziesięciu nawet poradni w całym mieście. Dzięki temu możemy wybrać się do psychologa (http://www.cpsens.pl/), który jest w miarę blisko naszego miejsca zamieszkania lub do tego, który zdobył najlepsze opinie. Pomocne będzie poszukanie w internecie pod hasłem “psycholog Wrocław”. Jest wiele osób, które myślą, że jeśli mówimy o leczeniu, to powinno ono odbywać się tylko bezpośrednio, bowiem tak, jak innych schorzeń nie leczylibyśmy internetowo, tak choroby związane z delikatną psychiką człowieka nie powinny być analizowane jedynie na odległość.

Leczenie nerwicy – Wrocław

Jakiś czas temu powstało bardzo wiele miejsc z poradami psychologicznymi. Możliwe, że jest to odpowiedź na to, iż wiele osób woli opowiedzieć o swoich problemach całkiem anonimowo i właściwie oczekuje raczej komentarzy, zainteresowania swoją osobą, niż opinii specjalisty. Są osoby, które konsultują diagnozę z innymi specjalistami i proszą na forum o ocenę wystawionej przez psychologa opinii. Jednakże sporo ludzi nie ma zaufania do pomocy psychologicznej udzielanej przez internet. Zwykle jest ona bezpłatna i nie można obciążyć kogoś odpowiedzialnością za ewentualne konsekwencje.

pacjent u psychologa

Autor: Mike Renlund
Źródło: http://www.flickr.com
Wygląda na to, że lepiej skorzystać z pomocy internetowego psychologa niż żadnego, lecz leczenie psychologiczne we Wrocławiu czy innym dużym mieście jest stosunkowo łatwo dostępne, nie jest kwestią wstydliwą czy zakazaną, dlatego wszyscy, którzy czują, że potrzebują takiego leczenia, powinni pójść do psychologa i rozpocząć leczenie. Gdy szukasz pomocy