Bez kategorii

Czy Twe dziecko nadaje się do sportu?

Twoja pociecha już od małego zdradza zainteresowanie różnymi aktywnościami sportowymi. Od kiedy pamiętasz jest bardzo aktywne i nie wykazuje takiego zmęczenia, jak jego rówieśnicy.Gdy wszyscy padają z nóg, ono nie chce kończyć gry.

Myślisz czy to chora ambicja czy może coś jeszcze, coś, co zaprocentuje w przyszłości. Sądzisz, że może właśnie twoje dziecko jest stworzone do sportu?

Pomyśl nad tym. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że jest to wielce prawdopodobne masz przed sobą sporo

Dziecko z piłką i miotłą

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

pracy. Najważniejsze to musisz się zastanowić, jaki rodzaj aktywności jest dla twojego dziecka najlepszy. Najistotniejsze w tej kwestii będzie twoje przeczucie, ale przede wszystkim to, co dziecko lubi najbardziej. Jeśli lubi motory i samochody nie zmuszaj go do grania w szachy. Wręcz przeciwnie kup mu potrzebne poradniki i książki o sportach motorowych. Niech wie, na czym to polega, gdyż w przeciwnym razie pozostając w sferze fantazji może posiadać złe wyobrażenie o tym sporcie. Więcej o sportach motorowych i walki jest tutaj: poradniki o sportach walki.

Może zdarzyć się jeszcze inaczej, gdy twoja pociecha zapragnie, żeby być karateką lub bokserem. Na pierwszy rzut oka tego typu sport wydaje się nie do zaakceptowania dla ciebie. Myślisz, iż jeszcze karate może jakoś dasz sobie z tym rade, ale boks… Opada. Jednakowoż, jeśli twoje dziecko interesuje się tym rodzajem sportu nie możesz mu zabraniać o tym marzyć. Dobrze jest, podobnie, jak to miało miejsce z jego zainteresowaniami motoryzacją, identycznie w tym wypadku

Dwójka bawiących się dzieci

Autor: Chelssie L. Ivanova
Źródło: http://www.flickr.com

dobrze jest zaopatrzyć swoje dziecko w niezbędne książki, podręczniki o sportach walki. niech dowie się na czym to polega.

Możesz też sama go zachęcić do jakiejś znanej przez ciebie formy aktywności. Może ty także uprawiałeś czynnie jakiś rodzaj sportu za młodu. W czymś byłeś dobry. A może wciąż trenujesz.

Jeśli interesuje Cię tematyka poruszana w tym artykule, sprawdź pełną ofertę (https://horyzont.net.pl/wycieczka/krakow-i-okolice/), a z pewnością okaże się ona dla Ciebie godna uwagi.

Możesz całkowicie inaczej, kupić mu książki i poradniki o tenisie i badmintonie (Więcej o tym przeczytasz tutaj: ciekawe książki o tenisie i badmintonie), a następnie zabrać go na kort, samemu spróbować, tak na sportowo spędzić dzień. Może to będzie dziedzina, którą polubi. Próbować zawsze warto, tym bardziej, że nawet jeśli te wielkie wizje nie wypalą, a twoje dziecko wciąż będzie szukać tej jedynej sportowej drogi, to równocześnie stanie się bogatsze w różne doświadczenia, które zaowocują na przyszłość.