Zdrówko

Czy prochy, zagłuszą wyrzuty sumienia spowodowane przekraczaniem granic możliwości własnego ciała

W obecnych czasach, dociera do nas mnóstwo wiadomości z różnych środków masowego przekazu, na temat coraz nowszych osiągnięć w obszarze medycyny. Pojawiają się nowe pigułki, preparaty stymulujące naszą odporność, nowe sposoby przeprowadzania zabiegów i operacji itp.

sklep - landszaft

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo to, globalny stan zdrowia współczesnego społeczeństwa nie polepsza się. Spora liczba społeczeństwa zapada na choroby spowodowane rozwojem cywilizacji tzw.

Czy na danej stronie (https://meanderstomatologia.pl/periodontologia) wyszukałeś wszystkie poszukiwane wiadomości? Jeśli masz nienasycenie, to namawiamy na kolejną. Wejdź w podany link i już.

choroby cywilizacyjne – alergie, nadwagę, cukrzycę, nadciśnienie, nowotwory itp. Funkcjonowanie na ciągłych obrotach, wieczny brak czasu na przygotowanie lub zjedzenie posiłku, brak aktywności fizycznej, stres, źle zestawiona dieta lub jej brak – sprzyjają niedoborom składników odżywczych w organizmie.

czas
Produkowane, coraz nowszej generacji leki, działają efektywnie ale na krótko, bo pojawiają się nowe dolegliwości a czasem odmiany już istniejących. Teraźniejszy szum informacyjny, powoduje że przestajemy rozróżniać potrzebne wiadomości od tych, które są nam niepotrzebne. Większość przestaje czytać załączone do leków ulotki, zawierające opis całego zestawienia skutków ubocznych. W obliczu choroby żądamy od lekarzy błyskawicznego działania i skuteczności, a ci traktują nas jak interesantów – nie pacjentów, wypisują stosy recept na leki o wzmożonym działaniu, najczęściej w ciemno, bez przeprowadzenia właściwych obserwacji – bo to też kosztuje.
sklep

Autor: Rolf Brecher
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często nie składamy wizyty lekarzowi lecz maszerujemy bezpośrednio do apteki, z przekonaniem, że aptekarka ma dużą wiedzę na temat leków. Uznajemy, że doradzi kupno odpowiedniego środka farmakologicznego, na naszą chorobę. Gorzej wówczas gdy sami decydujemy o nabyciu leku, sugerując się zdobytą wiedzą z różnorodnych nie zawsze sprawdzonych źródeł. Przekonani, że ten a nie inny promowany artykuł będzie lekiem na wszystkie nasze udręki.

Wsłuchując się w nowe trendy odnoszące się do polityki prozdrowotnej, sięgamy po suplementy diety, które może nabyć każdy i o dowolnej porze dnia i nocy. Miejsca, w których są „w zasięgu ręki” to nie tylko punkty apteczne to też hipermarkety czy choćby stacje paliw.