Zdrówko

Czy dziecko musi obawiać się pierwszej wizyty u dentysty i z jakiego powodu to jest tak istotne?

Istotne jest, żeby dziecko miało piękne zęby. Im prędzej odbędzie ono pierwszą wizytę u dentysty, tym wcześniej przyzwyczai się do doktora oraz jego gabinetu. Nie należy czekać na to, aż rozboli je ząb, żeby pójść do stomatologa.

warzywa i owoce

Autor: Andy Nobes
Źródło: http://www.flickr.com
Należy to wykonać znacznie wcześniej, aby mogło nabrać zaufania oraz aby w przyszłości nie obawiało się każdej wizyty u takiego specjalisty.
papierosy

Autor: Paolo Tonon
Źródło: http://www.flickr.com
stomatologia dziecięca, czyli pedodoncja (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/pedodoncja/) zajmuje się zębami dzieci od najmłodszych lat. Gabinety przystosowane do dzieci kładą ogromną wagę do początkowej wizyty dziecka u stomatologa. W tego typu sposób pozytywnie ono zapamięta gabinet, jeśli pierwsza wizyta będzie posiadała na celu jedynie zapoznanie się z zawodem. Kliniki mają odpowiednich dentystów zajmujących się pedodoncją od najmłodszych lat. Zabiegi prowadzone są w znieczuleniu, przez co dzieci nie będą mieć przykrych wspomnień związanych z przeprowadzonym zabiegiem. W głowie będą miały jedynie domową aurę, miły zespół, telewizor z bajkami i nagrody dla każdego dzielnego pacjenta. W klinice zabiegi, które są prowadzone to leczenie zębów mlecznych, lakowanie bruzd i uzupełnianie minerałów szkliwa.
Zapoznanie to odbywa się w formie zabawy na fotelu stomatologicznym. Na koniec wizyty mały pacjent dostaje niewielki upominek. Dzięki temu dzieci wizytę u stomatologa (zobacz leczenie kanałowe) będą traktować jako przygodę oraz chętnie w tamto miejsce wrócą. Na pierwszą wizytę można zabrać ulubionego pluszaka lub innego przyjaciela małego smyka. Kliniki stosują lapisowanie bezbarwne, czyli leczenie zębów mlecznych u małych dzieci. Impregnacja to jedna z procedur walki z próchnicą mleczaków u dzieci. Bardzo często zabieg ten dotyczy zębów z przodu zaatakowanych przez przykładowo próchnicę butelkową.

Rozwija się ona bardzo dynamicznie oraz obejmuje w bardzo niedługim okresie czasu coraz więcej zębów dziecka. W trakcie nawet pół roku może doprowadzić do zepsucia zębów mlecznych oraz bardzo licznych zapaleń. Jeśli nie zareagujemy na to odpowiednio wcześnie, konieczne będzie ich usunięcie.