Dla dzieciaków

Częste mity związane z doborem ubrań? Jakie są i czy odnoszą się do wszystkich osób ? Czy znamy je z własnego doświadczenia?

Nie ulega wątpliwości, iż dzisiejsza moda jest bez wątpienia w większym stopniu liberalna jak również otwarta niż ta sprzed kilkudziesięciu lat. Jest więc mniej reguł, a więcej swobody, jest na pewno sporo trendów.

Wciąż jednak spotkać się możemy z mitami, które zmniejszają radość z bawienia się modą. Najlepiej je obalić oraz się o nie nie martwić, nieważne o czym mówimy, czy to szaliki Warszawa, albo walizki Bydgoszcz .

Bardzo często mówi się przykładowo, że niektóre ubrania wyglądają dobrze jedynie na wysokich i szczupłych kobietach. To mit, bo jeśli jakaś rzecz nie prezentuje się na nas dobrze, to prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że dany fason nie pasuje do naszego rodzaju sylwetki. Nie ma to jednak związku z rozmiarem, jaki nosimy. Inny mit mówi o tym, że im nosimy większy rozmiar, tym nie powinniśmy ubierać drobnych deseni. Nie można rozmiarów dzielić na mniejsze i duże, ale na te, w których czujemy się dobrze jak i na te, jakie tego warunku nie spełniają.

sklep z damskimi torebkami

Źródło: pixabay.com

Ofiarą takiego mitu padają na pewno poprzeczne paski, które rzekomo poszerzają i na ich noszenie mogą sobie pozwolić jedynie najbardziej szczupłe dziewczyny. Jeszcze kolejny mit mówi o tym, że kupujemy to, za co zapłaciliśmy. Faktem jest, iż jakość kosztuje, natomiast nie każda kosztowna rzecz taką jakość ma. Wiemy nie od dziś, iż cena produktu powinna zależeć tylko od tego, w jaki sposób konkretny produkt został wykonany, i tyczy się to różnego rodzaju rzeczy, przykładowo dresy męskie lotto czy pas poporodowy (przejdź do katalogu).

Chcesz zgłębić więcej na ten temat? To świetnie, gdyż pod linkiem hurtownia biżuterii złotej znajdziesz interesujące informacje, które Cię wciągną.

Płacimy w związku z tym za to, za co chcemy zapłacić, to znaczy za markę, za skojarzenia ze znaną osobą, za jakiś trend.


Powinniśmy sami mieć świadomość, za co ma sens zapłacić więcej gotówki, natomiast także być świadomym, że nawet bardzo kosztowne rzeczy są w stanie wyglądać tanio. Dobrze więc zdawać sobie sprawę z tego, jak wygląda różnica między skórą cielęcą oraz skórą ekologiczną, ponieważ tylko wtedy z pełną świadomością można wydać gotówkę i cieszyć się z właściwego zakupu. Te mity, jak widzimy są dosyć powszechne, lecz nie sprawdzą się w rzeczywistości, nie ma sensu w związku z tym się tym zbytnio przejmować.