Dla dzieciaków

Czemu utrzymanie czystości smoczków i butelek jest tak ważne przy karmieniu niemowlaków.

Zdecydowana większość niemowlaków w pierwszym okresie życia karmiona jest naturalnie, ale z upływem czasu zaczynają one jeść coraz więcej różnych rzeczy. A jeżeli mamie zabraknie pokarmu, to konieczne będzie przejście na karmienie odpowiednimi mlekami, które będą w swoim składzie zawierać wszystkie niezbędne substancje odżywcze.

Logopeda

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com
woreczki do sterylizacji

Autor: Chang TunChiech
Źródło: http://www.flickr.com
Mleka tego typu daje się maluchom w butelkach ze smoczkiem, można wręcz powiedzieć, że zestaw tego typu jest niejako symbolem pierwszych miesięcy życia. W praktyce zaleca się, żeby dziecko było karmione naturalnie najdłużej jak się da, lecz w wielu przypadkach nie jest to możliwe, jeżeli się więc przechodzi na karmienie sztuczne, to trzeba przypilnować tego o to, żeby było ono prawidłowe. Spore znaczenie przede wszystkim ma pokarm, jaki się wybierze. Po pierwsze dostosowany on być musi do wieku malucha, producenci podają te informacje na opakowaniu i trzeba ich przestrzegać. Poza tym trzeba używać bezpiecznych, sprawdzonych smoczków oraz butelek, bo źle wybrane mogą być przyczyną różnych problemów.
Bardzo ważna przy wyborze takich akcesoriów jest możliwość zapewnienia należytej higieny. Zaleca się, aby przez pierwsze kilka miesięcy butelki i smoczki do butelek tommee tippee dokładnie sterylizować, ze względu na możliwość wystąpienia różnych kłopotów z żołądkiem. Starszym dzieciom powinno już starczyć normalne wyparzanie, a dopiero po dwunastu miesiącach życia można zupełnie zrezygnować z tych zabiegów. Z tego też powodu zarówno smoczek jak i butelka muszą być proste do umycia, a jednocześnie odporne na działanie podwyższonej temperatury. Wyparzanie przeważnie wykonuje się zwykłą przegotowaną wodą, przelewając te rzeczy przez kilka chwil.

Zaciekawiony tematem? Czytaj o tym znacznie więcej. W tym celu użyj adresu (https://www.vivamedica.pl/uslugi/fizjoterapia/), jaki przeniesie Cię na stronę. Zapraszamy!

Sterylizację przeprowadzić można na kilka sposobów.

Najpopularniejsze jest gotowanie przez kilkanaście minut, wiele osób wybiera też specjalne sterylizatory parowe, gdyż są wygodne w użyciu. W ostatnim czasie coraz częściej wykorzystuje się także do tego celu kuchenki mikrofalowe, wystarczy zakupić specjalne woreczki do sterylizacji, włożyć do nich smoczek i butelkę i po paru minutach wszystko będzie gotowe.