Zdrówko

Czasy gdy tematy były tematami przemilczanymi minęły

Nie uwielbiamy zachodzić do lekarzy oraz zwierzać im się ze własnych problemów zdrowotnych. Jeszcze gorzej jest, jeżeli te kłopoty nie dotykają naszego ciała, jedynie psychiki, albo sfery intymnej, a co się z tym wiąże, nie widać po nas, by coś nam dolegało, a praktycznie jedynie my wiemy, jak nam jest z samym sobą niedobrze. Jeszcze zupełnie niedawno współżycie było tematem tabu, a co się z tym wiąże, człowiek z wszelkimi niejasnościami był samotny.

związki

Autor: Jean-François Gornet
Źródło: http://www.flickr.com
Seksuolog to również lekarzNa szczęście obecnie jesteśmy znacznie bardziej świadomi tego, jak to co dzieje się w naszym życiu intymnym ma szansę się odbijać na pozostałych częściach naszego działania. Jeśli widzimy, iż seks nie powoduje nam najmniejszej radości, lub iż sprawia nam ból, a lekarz ginekolog nie widzi najmniejszych przesłanek ku temu, które mogłyby być spowodowane naszą budową, to bez wątpienia trud jest natury umysłowej. Dlatego właśnie oczekuje na nas seksuolog – ważny link -, doktor który pozwoli nam nie tylko lepiej poznać czym jest seks, lecz także pomoże nam odkryć nasze lęki, które nie pozwalają nam się naprawdę radować tym fizycznym zbliżeniem. Obowiązuje go tajemnica lekarska taka sama jak każdego kolejnego doktora, a więc możemy być przekonani, że wszystko z czego mu się zwierzymy będzie pozostawało pomiędzy nami i nikt postronny się o tym nie dowie.

Wiele możemy dzięki temu zyskaćJeszcze niedawno ludzie, a szczególnie kobiety były wychowywane, że seks to ich obowiązek względem męża i iż one nie mają szansy z niego czerpać żadnych przyjemności. Dzisiaj to podejście niesamowicie się zmieniło, nie mniej jest tak bardzo zakorzenione w podświadomości niektórych kobiet, iż intymne zbliżenie spowoduje im niejako ból, ponieważ obawiają się one, iż ma szansę im być przyjemnie oraz mają szansę chcieć więcej. Wizyta u tego eksperta może przekonać takie kobiety, że seks głównie może być obopólną radością i jeśli kochają go uprawiać, to nie ma w tym nic złego, a już bez wątpienia nie mogą uważać, iż są zepsute.

Taka rozmowa naprawdę nie jest zła
Parę wizyt z tym ekspertem może spowodować, iż nasze życie będzie piękniejsze, iż to co nas od zawsze blokowało w środku dziś się odmieni, a co się z tym wiąże, iż będziemy wyczuwali znaczniejszą przyjemność ze współżycia (idź do serwisu ). Czasem takie psychiczne blokady mogą wyrządzić więcej szkód niż fizyczne trudności, a co się z tym wiąże, musimy z nimi jak najprędzej rozpocząć walczyć.