Dla dzieciaków

Czas dziecięcych lat zdaje się najlepszym w całym życiu. Czy tak jednak rzeczywiście jest? To zależy od wielu czynników

Okres dzieciństwa dla wielu jest perfekcyjnym wzorem szczęśliwości. Trudno się z tym nie zgodzić, jak gdyby zestawić wszystkie dobre chwile, których w tamtym okresie doświadczamy to prawdopodobnie żadne późne doświadczenia nie mają szansy, by konkurować z tymi chwilami. To przede wszystkim okres zabawy, lecz także nauki, doświadczania nowych zjawisk. W tym czasie dziecko ma bardzo chłonny umysł, a to zdecydowanie jest pomocne w przyswajaniu nowej wiedzy. W tym wieku więc powinniśmy zachęcać nasze dziecko do poznawania nowych przedmiotów, odkrywania świata. Pomocne mogą być w tym różne zajęcia, jak taniec dla dzieci czy zajęcia sportowe dla dzieci.

To bardzo rozwojowe zajęcia, dzięki którym dzieci uczą się nie tylko czytania lub pisania, lecz także współpracy z innymi osobami, pracy w grupie, określonych reguł i zasad, które są niezbędne, ażeby dziecko mogło prawidłowo się rozwijać. I właśnie, takie zajęcia poza edukacją mają niezwykle mocne oddziaływanie w temacie ich funkcjonowania w świecie.

plac zabaw dla dzieci

Autor: Miejsca Dzieci
Źródło: Miejsca Dzieci
To bardzo istotne, ponieważ te pierwsze kroki mogą być albo bardzo udane, albo niestety niezbyt korzystne. Może się wydarzyć, iż nasze dziecko zacznie się czegoś bardzo obawiać, ponieważ coś się wydarzyło, coś sobie wyobraziło, może także tak się wydarzyć przez bardzo mało znaczącą sprawę, jak przykładowo problemy w relacjach z rówieśnikami. Nie jest to zbytnio odpowiednie doświadczenie na początek, więc należy niezwykle uważać, aby dziecko się nie zdeprymowało. To działa bowiem bardzo prosto, bo dziecko odważne i radosne będzie stawiało czoła następnym przeszkodom. Stanie się tak, ponieważ takie dziecko (polecamy) ma odpowiednie wcześniejsze doświadczenia.

Z dzieckiem zaś bojaźliwym, czymś przerażonym może być takie utrudnienie, iż dziecko to będzie się obawiało następnych rzeczy, tak jak wystraszyło się czegoś pierwszy raz. Istotnym jest bowiem, by o tym pamiętać. Co więcej, nawet, gdy jest niedobrze można coś z tym zrobić. Czasem dziecko najzwyczajniej się odblokowuje, jak zacznie chodzić na takie zajęcia, z tym jednocześnie, że wymaga dużej dawki wsparcia. Najkorzystniej więc, aby rodzić był na tych zajęciach, gdyż to będzie oznaka pełnego wsparcia. To z pewnością będzie dodatkowy składnik wsparcia, który tak bardzo może pragnąć nasze dziecko.