Dla dzieciaków

Czapka dla bobasa – czym okryć główkę malutkiego dziecka?

Czapeczka, kapelusz czy też chusta – to nakrycia głowy, jakie w większości wypadków kupujemy dla niemowlęcia. Ale czy z pewnością wiemy, kiedy które okrycie głowy wkładać? I na co zwracać uwagę w trakcie zakupów, by dobrze je dopasować? Sprawdź, kiedy czapeczka jest niezbędna, a kiedy można jej niemowlęciu nie wkładać.
Kiedy porównasz wymiary główki malucha z wielkością całego jego ciałka, zapewne zauważysz, że jest ona nieproporcjonalnie wielka.

gry planszowe

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

A jest tak dlatego, że to właśnie główką noworodek toruje sobie drogę na świat. Ogromna główka ochrania delikatne kości ramion jak też obojczyków przed uszkodzeniami, do jakich mogłoby dojść, kiedy (http://rehafit.org/oferta/masaz-i-odnowa-biologiczna/masaz-wyszczuplajaco-antycellulitowy/) latorośl przeciska się poprzez kanał rodny. Jednakże jest również i druga strona medalu.

Odwiedź moje www (http://www.zabawekczas.pl/produkty/dla-niemowlat/ksiazeczki,2,1682). Tu prezentujemy jedynie najlepsze rzeczy. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, to z przyjemnością z Tobą porozmawiamy.

Po porodzie noworodek ma nie do końca sprawny system termoregulacji, dlatego też przez głowę traci wiele ciepła. Ażeby uchronić latorośl przed wyziębieniem, musimy ją zatem właściwie ochraniać – najodpowiedniej czapeczką.

Jeszcze niedawno pokutował zwyczaj, aby dzidziusiom do czasu skończenia trzech miesięcy życia wkładać czapkę w domu. Dziś wiemy, że nie ma takiej konieczności, a niekiedy jest to wręcz szkodliwe, dlatego że latorośl leżące w czapce w mieszkaniu, szczególnie w nagrzanym pomieszczeniu, jest w stanie się przegrzać. Możesz jednak zrobić wyjątek i wkładać maleństwu czapkę po kąpieli, na blisko pół godziny – lecz tylko wtedy, gdy kąpiecie smyka w nagrzanej łazience, a później przenosicie do znacznie od niej chłodniejszego Wnętrza. Muszą to być jednak czapki dla noworodka lekkie – najodpowiedniej wykonane z bawełny, która przepuszcza powietrze .

Czapka powinna znakomicie lgnąć do głowy, jednakże nie może być zbyt ciasna, aby nie cisnęła głowy maluszka i nie zostawiała na jego głowie bolesnych odcisków. Czapki zimowe dla dziewczynki mogą być wykonane także z bawełny, jednak z o wiele grubszej tkaniny.