Dla dzieciaków

Czapeczki dla maluchów

Po przyjściu na świat maluszek posiada nie do końca funkcjonalny system termoregulacji, dlatego też przez główkę traci sporo ciepła. Ażeby ustrzec malucha przed wyziębieniem, należy ją należycie zabezpieczać, najlepiej właściwą czapką.

Czapka dla noworodka musi być delikatna i lekka, uszyta z bawełny, jaka przepuszcza powietrze. Czapeczka winna prawidłowo przywierać do główki, jednakże nie może być nazbyt ciasna, by nie uciskała główki pociechy i nie zostawiała na jego skórze bolesnych nagniotków. Może być wykończona ściągaczem, lecz powinien on być delikatny. Model czapeczki nie ma większego wpływu, lecz należy dbać o to, aby zasłaniała czoło i uszy.

Spodobały Ci się notki umieszczone w tym wpisie? Zatem czytaj wpis (https://www.strojemikolaja.pl/brody-i-peruki-mikolaja/cat_23.php), który umieściliśmy na następnej stronie. Tam wyszukasz więcej detali.

Czapeczka może być wiązana pod szyjką na troczki, jakkolwiek nie jest to konieczne.

Czapki dla chłopców, kapelusiki, czy chusteczki są potrzebne, a wręcz nieodzowne w gorące dni, przy pełnym słońcu, w szczególności w godzinach, kiedy słońce jest najwyżej, ma wówczas za zadanie chronić główkę malucha przed przegrzaniem.
Czapka dla noworodka

Autor: Shermond Schoberg
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie werandowania, albo na spacerze noworodek musi mieć otuloną główkę. Im zimniej, tym czapeczka powinna być cieplejsza i szczelniej okrywać uszy. W cieplejsze jesienne i wiosenne dni noworodkowi i mniejszemu dziecku zakładamy czapkę bawełnianą, starsze niemowlę powinno mieć natomiast kapelusik, chusteczkę. W zimne dni nieodzowna jest czapka – .

Najlepiej taka, która przywiera do główki, ale jej nie uciska, ma pomocnicze osłonki na uszy i jest możliwość ją zamocować pod brodą pociechy w ten sposób, ażeby nie spadła.

Jeśli prezentowany artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, nie czekaj i przeczytaj szczegóły na witrynie (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-rosyjski/warszawa) – przeczytasz jeszcze bardziej precyzyjne dane.

Sprawdzają się zarówno czapki pilotki, jak i normalne, z polaru, lub grubo tkanej bawełny.