Dla dzieciaków

Czapeczka jako ważny składnik konfekcji każdego malucha

Czapeczka jest nadzwyczaj ważnym fragmentem ubioru każdego malucha. Przed ukończeniem 3 miesięcy, cienkie, bawełniane nakrycie głowy jest obowiązujące bez względu na aurę i godzinę spaceru.

Natomiast starszemu bobasowi nie trzeba nakładać czapki jeżeli będzie mu w niej za gorąco.
Czapeczki dla dzieci powinny być skonstruowane z naturalnych tkanin. Rewelacyjnie sprawdza się bawełna, bowiem jest nie tylko miękka, ale również przewiewna i nie powoduje alergii. Nabywając czapeczkę dla maleństwa, należałoby brać pod uwagę głównie względy praktyczne. Koronki, falbanki, czy ozdoby, choć wyglądają fantazyjnie, potrafią być bardzo niewygodne.

Ciekawych informacji zasięgniesz po przejściu do źródła, która zawiera wciągające dane na omawiany wątek – będą one niewątpliwie warte zainteresowania.

Kiedy dziecina leży w wózku, mogą go drażnić, zasłaniać krajobraz, lub drapią w szyję. Czapka na lato winna ochraniać główkę przed promieniami słonecznymi.

Dzieci nie lubią mieć wiązanych czapeczek pod szyją. Wyjściem jest zakup czapki z bardziej zabudowanymi okolicami uszu, które porządnie je osłaniają, bez przymusu niekomfortowego wiązania. Czapeczki dla noworodka winny odpowiednio przywierać do główki i posiadać dodatkowe osłonki na uszy, względnie być dokładnie osadzona. Istotne, aby zupełnie okrywała czoło maleństwa podczas przechadzek. Na co dzień najodpowiedniejsze są czapeczki bawełniane, czy też frotte, bez bezużytecznych dekoracji, jakie mogłyby wadzić maluchowi. Grubość czapeczki powinna być uzależniona od pogody.
czapeczki dla noworodka

Autor: The International Federation
Źródło: http://www.flickr.com
Czapeczki dla najmłodszych nie powinny być bezbarwne i monotonne.

Barwne, bajkowe okrycia głowy są stanowczo entuzjastyczniej noszone przez najmłodszych. Każda mama powinna posiadać parę czapeczek przeróżnych grubości, ażeby nie było problemu podczas wyjścia na spacer.