Bez kategorii

Czapeczka – czemu trzeba zakładać ją naszym pociechom?

Przyjście na świat malucha niesie za sobą cały szereg zmian. Najważniejsze stają się potrzeby dziecka.

Czapeczka niemowlęca

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

rodzice niejednokrotnie uczynią wszystko, co w ich mocy, ażeby zapewnić swojej latorośli jak najlepszy start.
Czapeczki niemowlęce od lat budzą wiele emocji, stając się nierzadko kością niezgody między pokoleniami. Parafrazując znany wszystkim cytat z Hamleta można stwierdzić: kupować czy nie – oto jest pytanie. Rozstrzygnięcie owego dylematu niewątpliwie nie należy do najłatwiejszych.

Jeżeli możesz uzyskać pozostałe informacje na opisywany wątek, to skorzystaj z tego oraz kliknij na umieszczony poniżej odnośnik i przeczytaj przykłady (www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/ortopeda).

Więcej przemawia jednak za tym, by mieć je w zanadrzu. Skąd taki wniosek? Pamiętajmy, iż dziecko w pierwszym okresie życia traci ciepło kilka razy szybciej niż osoba dorosła. Bobas nie ma jeszcze w pełni ukształtowanego systemu termoregulacji. Dopiero uczy się utrzymywać stałą temperaturę swojego ciała. Dodatkowo, jest niezwykle wrażliwy na przeciągi oraz przeróżne przeziębienia. Kompletując garderobę niemowlaka trzeba koniecznie zaopatrzyć się w czapki dziecięce zimowe (przeczytaj informacje o czapeczkach niemowlęcych), zwłaszcza teraz, gdy pogoda za oknem daje nam się we znaki, a na dworze robi się coraz zimniej.

W okresie jesienno-zimowym nakrycie głowy staje się niezbywalnym „elementem” każdego spaceru – niezależnie czy trwa on kilka czy kilkanaście. Czapka powinna dobrze przylegać do ciała naszej latorośli. Osłona na uszy i wiązanie pod brodą też będą bardzo przydatne.