Bez kategorii

Czapeczka – czemu trzeba zakładać ją naszym pociechom?

Przyjście na świat malucha niesie za sobą cały szereg zmian. Najważniejsze stają się potrzeby dziecka.

Czapeczka niemowlęca

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
rodzice niejednokrotnie uczynią wszystko, co w ich mocy, ażeby zapewnić swojej latorośli jak najlepszy start.

Czapeczki niemowlęce od lat budzą wiele emocji, stając się nierzadko kością niezgody między pokoleniami. Parafrazując znany wszystkim cytat z Hamleta można stwierdzić: kupować czy nie – oto jest pytanie. Rozstrzygnięcie owego dylematu niewątpliwie nie należy do najłatwiejszych.

Jeżeli możesz uzyskać pozostałe informacje na opisywany wątek, to skorzystaj z tego oraz kliknij na umieszczony poniżej odnośnik i przeczytaj przykłady (www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/ortopeda).

Więcej przemawia jednak za tym, by mieć je w zanadrzu. Skąd taki wniosek? Pamiętajmy, iż dziecko w pierwszym okresie życia traci ciepło kilka razy szybciej niż osoba dorosła. Bobas nie ma jeszcze w pełni ukształtowanego systemu termoregulacji. Dopiero uczy się utrzymywać stałą temperaturę swojego ciała. Dodatkowo, jest niezwykle wrażliwy na przeciągi oraz przeróżne przeziębienia.

To doskonały czas, aby zgłębić więcej danych na prezentowany wątek – konieczne będzie jedynie oryginalne źródło (https://www.pomoceszkolne24.pl/chemia/1/137/), które wyświetli niezbędne informacje.

Kompletując garderobę niemowlaka trzeba koniecznie zaopatrzyć się w czapki dziecięce zimowe (przeczytaj informacje o czapeczkach niemowlęcych), zwłaszcza teraz, gdy pogoda za oknem daje nam się we znaki, a na dworze robi się coraz zimniej.

W okresie jesienno-zimowym nakrycie głowy staje się niezbywalnym „elementem” każdego spaceru – niezależnie czy trwa on kilka czy kilkanaście. Czapka powinna dobrze przylegać do ciała naszej latorośli. Osłona na uszy i wiązanie pod brodą też będą bardzo przydatne.