Bez kategorii

Ćwiczenia w domu – hantle, czy rowerek?

Fitness w domu – orbitrek, czy bieżnia?
Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. W jaki sposób jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w nieprzerwanym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To proste! Trzeba zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia do biegania, czy orbitrek kettler?”

Bieżnia treningowa

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Bardzo popularnym rządzeniem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa (o2market oferuje bieżnie firmy reebok). Urządzenie to pozwala na bieganie bez problemów w warunkach domowych. Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Trenując na bieżni spalamy tkankę tłuszczową, obniżamy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Ćwiczenia oddziałują też na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Właściwym wyborem jest bieżnia magnetyczna. Ten rodzaj bieżni pozwala na lżejszy i bardziej naturalny bieg oraz marsz. Dodatkowo możemy łatwo regulować tempo przesuwania się taśmy, czego nie da się powiedzieć o bieżni magnetycznej. Pozostał jeszcze wybór producenta – chcemy przecież zakupić wysokiej jakości, które będzie służyło nam długo.

ćwiczenia na orbitreku

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

Wypada tu zaznaczyć, że orbitrek thorn (sprawdź tutaj: orbitreki do ćwiczeń) to świetny wybór. Thorn cieszy się dużym uznaniem i zapewnia niepodważalną jakość swoich urządzeń.

Orbitrek
Może warto jednak pomyśleć nad kupnem orbitreku? Te urządzenia mają w sobie mnóstwo zalet, które należy docenić.

Czy zaintrygował Cię nasz tekst? Jeśli tak, to idź dalej auto tuning wrocław i przejrzyj tam następne frapujące posty. Nie zwlekaj!

Trenażer mniej obciąża stawy, maleje więc ryzyko urazu. Ponadto, ćwiczenia na orbitreku angażują też mięśnie ramion, pleców , jak również klatki piersiowej. Jeśli nie chcielibyśmy wydać jednak zbyt wiele pieniędzy, rozsądnym wyborem jest orbitek. To urządzenie generalnie jest mniej kosztowne od orbit reków innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.