Zdrówko

Co zrobić gdy łysiejemy? Jakiego rodzaju mamy na to metody? O jakich kwestiach wiedzieć?

Dla zdecydowanej większości mężczyzn włosy gęste to powód do radości, to oznaka młodości oraz witalnych mocy. Ciężko więc przejść do porządku dziennego, gdy w pewnym wieku rozpoczyna się proces wypadania włosów.
Nadmierne wypadanie włosów to dość często rezultat złej diety, zbyt długiego stresu lub nawet choroby gorączkowej.

To jednocześnie często reakcja na chemioterapię lub leki (zobacz ebilfumin cena) na depresję. Najbardziej znaną postacią jest jednak łysienie typu męskiego, jakie dotyka aż 60% mężczyzn powyżej 50-tego roku życia. Taki rodzaj łysienia dość często zaczyna się faktycznie szybko, bo już w wieku 16-20 lat.
Profilaktyka małego uśmiechu

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Łysienie u mężczyzn jest procesem fizjologicznym, jaki jest oczywiście związany z obecnością męskich hormonów płciowych. To jednakowoż, czy mężczyzna zacznie łysieć jest zależne najmocniej od pochodnej męskiego hormonu płciowego – testosteronu, jaki określamy dihydrotestosteronem. Wpływa on na mieszki włosowe, powoduje, że zamiast mocnych i długich włosów rozpoczynają rosnąć krótkie i cienkie. Bardzo często łysieją różne partie głowy, na przykład zakola.
Całe szczęście jednakże są sposoby, ażeby nie stracić wszystkich włosów, bo jak przeszczep włosów zakola wcale nie powinny być naszym zmartwieniem. Taki coś przeprowadza się w tego rodzaju sposób, iż przeszczepia się płaty skóry z dobrze wyglądającymi włosami. Przeszczepia się je tam, w jakich występują najbardziej pokaźne ubytki.

To perfekcyjny sposób, aby pożegnać kłopot z łysieniem, aby posiadać piękne, gęste włosy, także wtedy, gdy jesteśmy już starsi. Większość mężczyzn ma takie kłopoty, ale na szczęście jest doskonały sposób, z jakiego powinniśmy korzystać.