Bez kategorii

Co zadziała na wzmocnienie stawów? Preparaty dla sportowców

Sportowcy i amatorzy, którzy mnóstwo czasu przeznaczają na uprawianie sportu wiedzą, że należy budować masę mięśniową i stawy oraz przeciwdziałać urazom. Można to osiągnąć przez przyjmowanie suplementów pewnych składników. Wśród osób trenujących zawodowo istnieje przekonanie, zgodnie z jakim spożywanie żelatyny może być pomocne w przypadku kontuzji i zmniejszyć bóle w stawach, a białko serwatkowe przyczynić się do budowy mięśni. Czy to działa?

kolagen na stawy

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Idea propagująca uzupełnienie diety o codzienne porcje żelatyny zwraca uwagę na istniejące w niej białko – kolagen na stawy (będący rownież w naszych stawach). Mądrość ludowa głosi, że zażywając kolagen w sytuacji uszkodzenia stawów dostarczamy organizmowi dobrego składnika do zregenerowania naszych stawów – zapoznaj się z ofertą gsh Polska. W toku są badania, jakie mają udowodnić, czy zażywanie dawek kolagenu działa korzystnie na jego odbudowę w stawach.

Podobnie emocjonujące materiały znajdziesz w analogicznym serwisie. Jeżeli pragniesz je przeczytać – zobacz pod linkiem (http://a2clinic.pl/), który jest tutaj!

To pewne, że sprawne stawy to głównie efekt dobrze zbilansowanej diety (bez szkodliwych tłuszczów i przetworzonych produktów) oraz właściwie zorganizowany trening. Nie wiadomo, czy jest jeden działający produkt – kolagen na stawy, jaki zagwarantuje im pełną sprawność. Jeżeli chodzi o białko serwatkowe, są nim zainteresowane głównie osoby trenujące sporty siłowe albo fitness, bo występuje u nich znacznie wyższe zapotrzebowanie na białko, którego nie zagwarantuje im jedzenie mięsa nawet każdego dnia. Białko serwatkowe to białko naturalnie występujące w mleku i jest niezbędne do prawidłowej regeneracji – .

Grupa osób regularnie uprawiających sport jest wystawiony na niebezpieczeństwo przeciążenia i różnego rodzaju kontuzje oraz szybsze „zużywanie się” stawów.

Koniecznie zobacz tekst na portalu (https://www.novamedis.pl/borelioza-testy-i-terapie/), w którym także przeczytasz informacje mówiące o podnoszonej w tym artykule kwestii. Zapewne jest w nim coś interesującego dla Ciebie.

Dobrze, żeby w porę zadbać o suplementację, co pomoże stawy umocnić i zabezpieczyć.