Zdrówko

Co warto wiedzieć o stomatologu – Jak znaleźć najlepszego dentystę?

Stomatologia to jedna z najbardziej prestiżowych specjalizacji w medycynie. Duża liczba obywateli Polski wciąż obawia się wizyty u stomatologa, równie wielu zawdzięcza im pozbycie się bólu.

Specjalista jest w stanie wykonać szybki i bezbolesny zabieg, niezależnie od tego czy będzie to plombowanie zęba, czy skomplikowany zabieg związany z zastosowaniem protezy. Dobry specjalista jest również w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się schorzeń jamy ustnej, tak żeby w późniejszym czasie nie było potrzeby przeprowadzania długotrwałego i drogiego leczenia. Kolejki do najlepszych fachowców są niekiedy bardzo długie, pacjenci rezerwują czasem wizyty nawet na kilka lat naprzód – wybielanie zębów w Tomaszowie Mazowieckim.

implanty stomatologiczne i Paradontoza oraz problemy z dziąsłami

Autor: Bobol
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej występujące schorzeniaDuża liczba ludzi wciąż ma problem z utrzymaniem odpowiedniej higieny jamy ustnej, oraz chociażby z wyborem właściwej szczoteczki do zębów. Dużo ludzi skarży się więc na problemy z dziąsłami czy choroby zębów. To z pozoru niegroźne dolegliwości, ale zaniedbane potrafią wywoływać groźne konsekwencje, włącznie z utratą uzębienia. Dobór odpowiedniej twardości włosia szczoteczki do zębów potrafi zapobiec wielu problemom, głównie z dziąsłami. Za sztywne włosie powoduje niekiedy krwawienie dziąseł, a w wyniku ich cofnięcie. To niezwykle powszechna dolegliwość, która nosi specjalistyczną nazwę – parodontoza. Może być ona wywołana także sporą ilością kamienia nazębnego. W celu pozbycia się takiego problemu, zaleca się więc regularne usuwanie kamienia nazębnego u stomatologa – .

Stomatologa nie da się uniknąć
Paradontoza jest jednym ze schorzeń, któremu dobry lekarz dentysta jest w stanie zapobiec. Sporym wyzwaniem dla stomatolostomatologa (zobacz stomatologia estetyczna)egi protetyczne. Zęby, mimo że wykonane z wytrzymałego szkliwa, mogą się złamać. Nieprzestrzeganie prawidłowej higieny uzębienia może także skutkować wypadaniem zębów. W takiej sytuacji, żeby pacjent był w stanie normalnie żyć, wykorzystuje się implanty stomatologiczne. Jest to o wiele bardziej komfortowe i bardziej estetyczne rozwiązanie od wstawiania sztucznej szczęki. Zabieg opiera się na umieszczeniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i przytwierdzeniu do niego sztucznego zęba. Implantu nie można odróżnić od naturalnego zęba, co bywa jednym z powodów powszechności tej metody walki z brakiem uzębienia.