Zdrówko

Co warto uczynić kiedy doskwiera kłopot z narządem moczowym, by czuć się bardzo dobrze i wygodnie każdego dnia?

Uskarżasz się na rozmaite przypadłości związane z systemem moczowym? Doskwiera Ci nietrzymanie moczu albo inna choroba? Zobacz co na to lekarze!
Tak się składa, że nadmierna powierzchnia warg sromowych mniejszych może czynić dyskomfort związany właśnie z tą częścią ciała.

Może być wtedy niezbędna operacja warg sromowych. Jest to powiązane np. z problemami związanymi z higieną osobistą, aktywnym uprawianiem sportu, jak również odczuwaniem doznań seksualnych. Operacja warg sromowych mniejszych robiona jest zazwyczaj w znieczuleniu dożylnym oraz miejscowym . Zabieg ten wykonywany jest z rozcięcia w części tylnej albo klinowo w środkowej, co natomiast umożliwia nam zachowanie naturalnego skraju warg i zapewnienie ich dotychczasowej wrażliwości na rożne bodźce. Ponadto, w niektórych przypadkach, gdy wargi są niezmiernie spore należy wykonać ich pomniejszenia na całej długości.

Czy zszokował Cię opublikowany tutaj artykuł? Żeby zgłębić temat kliknij tutaj i poznaj więcej szczegółów (https://meanderstomatologia.pl/profilaktyka-stomatologiczna) – na pewno będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

Może to natomiast wywoływać w niektórych przypadkach małe pomniejszenie wrażliwości. Operacja warg sromowych umożliwia także na zrównanie ich asymetrii.

operacja warg sromowych

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym niepomiernie przykrym i krępującym problemem zdrowotnym pacjentek jest nietrzymanie moczu (NTM). Ta nieprzyjemna dokuczliwa dolegliwość utrudnia codzienne czynności wielu kobietom i to w różnym wieku. Dolegliwość ta niezwykle znacząco ma wpływ nie tylko na obniżenie jakości funkcjonowania, a może również mieć spory wpływ na naszą aktywność fizyczną, aktywność zawodową, a także związaną z seksem. Na przekór wszystkiemu zaledwie tylko 20-25% osób cierpiących na nietrzymanie moczu zgłasza się do doktora. W wielu sytuacjach konieczne jest jednak leczenie. Nietrzymanie moczu leczenie to istotna decyzja. A dlaczego ta przypadłość? Nietrzymanie moczu ( tzw. inaczej inkontynencja) to dokuczliwy symptom opierający się na niekontrolowanym przecieku moczu. Nietrzymanie moczu leczenie pozwala zniwelować objawy tej choroby -> .

Za nierzadkie powody ryzyka tej dolegliwości uważa się takie czynniki jak ilość lat, sporą ilość ciąż i porodów, jak również uszkodzenia dna miednicy, problemy rdzenia kręgowego czy też schorzenia neurologiczne, nadwaga, powikłany kaszel, zaparcia i przebyte operacje ginekologiczne. Duże znaczenie w występowaniu się tej trudnej przypadłości może mieć również wykonywanie niektórych z aktywności sportowych takich jak przykładowo podnoszenie ciężarów lub zapasy.