Edukacja

Co trzeba wiedzieć o przechowywaniu danych? Kilka potrzebnych wiadomości

Przechowywanie danych, a głównie danych osobowych regulowane jest przepisami ustawy o ochronie danych osobowych. Zgodnie z przytoczoną ustawą nasze dane osobowe muszą być właściwie gromadzone oraz przechowywane. Przepisy wskazanej ustawy regulują też, jak te dane można udostępniać.

Każdego dnia

dokumenty

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

na terenie naszego kraju powstają setki rozmaitych dokumentów. Znaczna część z nich zawiera klauzulę, że wyrażamy zgodę na przechowywanie danych. Złożenie swojego podpisu pod wskazaną klauzulą oznacza, że wyrażamy zgodę nie tylko na ich przechowywanie, ale również na może być dokonywana statystyczna analiza danych. Jeśli chcesz przeczytać więcej koniecznie sprawdź źródło artykułu. Tworzenie baz danych jest potrzebne chociażby do celów statystycznych – dodatkowe źródło. Tworzenie baz danych wykonywane jest przez wiele podmiotów. Taki obowiązek mają na przykład sklepy internetowe. Pamiętajmy, że nawet po podpisaniu klauzuli o przechowywaniu oraz udostępnianiu naszych danych osobowych mamy prawo we wskazanej przez siebie chwili otrzymać do nich dostęp. Można również zażądać, by dane (www) te zmieniono lub nawet usunięte z bazy danych. Takie prawo daje nam przytoczona na samym początku ustawa o ochronie danych osobowych.

praca przy komputerze

Autor: Hywell Martinez
Źródło: http://www.flickr.com

Przeróżne dane (informacje) gromadzą chociażby urzędnicy administracji publicznej. Analizy danych, które zbierają są im potrzebne do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Analiza statystyczna niezwykle często robiona jest przy zastosowaniu narzędzia, którym jest arkusz kalkulacyjny Microsoft. Sporo interesujących wiadomości znajdziesz pod tym linkiem użyteczna treść. Wspomniana analiza statystyczna wykorzystywana jest w przeróżnych dziedzinach naszego życia. Sięga po nią między innymi mnóstwo gałęzi nauki.

Podstawowym narzędziem w tym przypadku są ankiety. Zrodziła nawet odrębna nauka, która zajmuje się analizą danych. Nauką tą jest znana dużej liczbie osób statystyka. Zajmuje się ona badaniem najróżniejszych problemów, w tym między innymi problemów socjologicznych oraz ekonomicznych. Znaczna część z nas zetknęła się z badaniami mającymi charakter statystyczny chociażby podczas mającego miejsce ostatnio spisu powszechnego. Statystyka posługuje się wykorzystuje w prowadzonych przez siebie badaniach przeróżnymi metodami. Dzieli się na trzy elementarne działy. Jednym z tych działów jest statystyka opisowa, która używa kilka technik do wykonywania badań.