Informacje sportowe Sprzęciwo

Co trzeba wiedzieć nim zaczniesz grać w tenisa?

Tenis ma niezwykle długą, sięgającą czasów średniowiecza historię. Sport ten naprawdę szybko stał się popularny na obszarze Europy. Na chwilę obecną także jest sportem naprawdę popularnym i chociaż kiedyś określano go mianem kry królewskiej nie jest dzisiaj dostępny tylko dla elit.

Aby zacząć grać w tenisa, potrzebny jest właściwy sprzęt: piłki do tenisa, rakieta tenisowa, dobrze dobrane buty. Piłki do tenisa są tak samo ważne, jak porządne buty tenisowe i rakieta. Specjalne przepisy regulują jaki kolor powinny mieć piłki do tenisa, średnicę i wagę. Do gry w tenisa trzeba używać wyłącznie piłek w żółtym lub w białym kolorze. Jeżeli chodzi o ich ciężar, to nie może on przekraczać 58, 5 grama. Z kolei maksymalna akceptowalna średnica piłek do tenisa wynosi 6,67 centymetrów.

Do lamusa przeszły czasy, kiedy na korcie dostrzec można było zawodników jedynie w białych strojach. Obecnie niczym nadzwyczajnym nie są kolorowe stroje tenisowe. Zawodników w białych strojach podziwiać można tylko na meczach, które rozgrywane są na kortach Wimbledonu – jednej z dzielnic Londynu. Zaczynając grę w tenisa, należy zastanowić się nad wyborem solidnych butów – kup specjalistyczną piłkę do tenisa. Buty do tenisa muszą mieć przede wszystkim głęboki bieżnik, który chronił będzie przed ślizganiem się na korcie.

poznaj ofertę sklepu Novasport

Autor: K.M. Klemencic
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie gry w tenisa obowiązują rzecz jasna pewne przepisy, które regulują nie tylko reguły gry, wymiary piłek tenisowych, ale także wymiary kortu. Mecze tenisowe rozgrywa się na korcie ziemnym, którego długość wynosi 23,77 metrów, a szerokość 8,23 metrów. Środek kortu dzieli się na dwie części siatką zawieszoną na wysokości 91,4 cm. Nauka gry w tenisa wymaga głównie wiele cierpliwości.

Każdy rozpoczynający swoją przygodę z tenisem gracz musi się nauczyć, jak prawidłowo pracować nogami, ale też mnóstwa uderzeń i chwytów. Nie warto jednak zrażać się niepowodzeniami, których nie będzie brakować. Przy odpowiedniej porcji cierpliwości bez wątpienia każdemu uda się nauczyć się gry w tenisa.

Ten proponowany wpis (https://dominikkania.pl/produkt/opanuj-cukry/), który masz przed oczami, zaprowadzi Cię do atrakcyjnych materiałów na omawiany wątek – przeczytaj również inne teksty mające równie satysfakcjonujące posty.

Nawet największe gwiazdy tego sportu zaczynały swoje wielkie sukcesy od porażek. Tenis jest grą , w którą grać mogą wszyscy, pomaga zachować piękną i szczupłą sylwetkę. To gra, która bardzo dobrze wpłynie na całe ciało i kondycję organizmu.