Zdrówko

Co to są soczewki i do czego służą? Jakie wybrać, żeby były dobrze dopasowane?

Soczewki kontaktowe z pewnością są bardzo pomocne w życiu. Ułatwiają bezproblemowe uprawianie sportu, nie trzeba się obawiać, że zaparują jak okulary, nie spadną nam też z nosa. Jak jednak dopasować soczewki kontaktowe, w jaki sposób je pielęgnować?

Soczewki kontaktowe to głównie wygoda, dzięki nim więc możemy intensywnie uprawiać sport jak również nie martwić się o zsuwające się okulary. Do tego, soczewki kontaktowe gwarantują nieograniczony zakres widzenia, bez zniekształceń. Nie musimy zwracać uwagi na warunki atmosferyczne, soczewki kontaktowe, o czym już byłą mowa we wstępie, nie będą parować. Niezbędny jest tu również aspekt estetyczny, bo bez okularów sporo osób wygląda lepiej. Soczewki kontaktowe pozwalają również nosić modne okulary przeciwsłoneczne, zawsze natomiast warto posiadać zapasowe zwykłe okulary.

soczewka

Autor: Fiona Henderson
Źródło: http://www.flickr.com

Soczewki (http://www.rajsoczewek.pl/acuvue) kontaktowe skutecznie korygują krótko- oraz dalekowzroczność, ale i starczowzroczność i astygmatyzm. Soczewki wymieniane co jakiś czas, jak soczewki jednodniowe lub też miesięczne dostać można w mocy od plus sześciu do minus dwunastu, natomiast roczne zamawiane są indywidualnie i wynoszą od plus trzydziestu do minus trzydziestu. Doborem soczewek zajmują się okuliści, lecz również optometryści Soczewki miękkie są bardzo popularne, robi się je z polimeru, który nazywamy hydrożelem lub silikonowym hydrożelem. Taka substancja w stanie suchym posiada cechy twardego tworzywa organicznego, zaś po uwodnieniu jest miękki i elastyczny. Od stopnia uwodnienia oraz przepuszczalności powietrza jest zależny typ soczewek – poznaj ofertę Lens-shop. Stopień tego typu uwodnienia w soczewkach miękkich waha się pomiędzy 30 a 75 procent. W soczewkach takich woda jest odpowiedzialna za ilości przepuszczanego tlenu.

Są soczewki kontaktowe miękkie korekcyjne, lecz także lecznicze, czyli używane jak opatrunek i kosmetyczne – powodujące zmianę barwy oraz wyglądu tęczówki.

Kiedy szukasz dokładnych wiadomości, nie czekaj, tylko sprawdź pod adresem (http://www.ortodoncjacyfrowa.com.pl/akceleracja/). Odnajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje.

Można je jednocześnie podzielić jeśli chodzi o tryb noszenia (Szkła jednodniowe na dziś: soczewki dailies aqua comfort plus 30 lub ten model), to znaczy w systemie dziennym, zdejmowane są na noc, w systemie elastycznym, od czasu do czasu możemy w nich spać, jak i do stałego noszenia, które nie zdejmujemy przez jakiś czas, przykładowo przez około miesiąc. Soczewki twardsze robi się z surowca organicznego o dość dużej tlenoprzepuszczalności. Są one trwalsze oraz mają mniejszą średnicę aniżeli soczewki miękkie. Mają one również swoje minusy, na przykład oczy się do nich jakiś czas będą przyzwyczajać.