Dla dzieciaków

Co to są octocoptery oraz do czego mogłyby być one wykorzystywane?

Od jakiegoś czasu bardzo znane są w Polsce bezzałogowe statki powietrzne. Do ich pilotowania potrzebne są odpowiednie uprawnienia (np. UAVO), które można uzyskać dosyć prędko.
Tego typu maszyny mają dużą gamę okoliczności, w których mogłyby zostać zastosowane.

Doskonale nadają się do filmowania różnego rodzaju obiektów przez biura nieruchomości czy zabytków przez biura podróży. Okazję oglądania np. zabytkowych pałaców z wysokości to pamiętne przeżycie. Dlatego też mnóstwo podróżników oprócz zwykłego aparatu do robienia zdjęć, zabiera ze sobą także taki sprzęt jak dron. Jeżeli posiadamy krajowe uprawnienia, prawdopodobnie będą one akceptowane także za granicą Polski, jednak w pewnej mierze zależy to od konkretnego państwa. Jeśli natomiast chcemy filmować widoki w polskich parkach narodowych, to powinniśmy otrzymać zgodę dyrekcji. W wypadku Tatrzańskiego Parku Narodowego jest to min. dziesięć tysięcy PLN opłaty. Ważny jest również charakter nagrania – jeżeli jest on komercyjny, cena za filmowanie jest jeszcze wyższa.
dron

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
niemowle

Autor: Vantage Development SA
Źródło: Vantage Development SA

Sam dron natomiast najczęściej wyposażony jest w 4 osobne śmigła, jakie umożliwiają mu swobodny lot w każdym kierunku. Takie drony fachowo określane są quadrocopterami. Ponadto są większe modele, np. mające sześć wirników hexacoptery czy też 8: octocoptery. Wszystkie drony wyposażone są w wysokiej jakości kamery, jakie nie jedynie rejestrują obraz, lecz również służą do nawigacji.

Są one stosowane nie jedynie w celach zarobkowych, ale również przez różne służby do patrolowania granic czy też bezpieczeństwa lasów.

Zainteresowała Cię opisywana w tym wpisie kwestia? W takim razie kliknij ten link i przeczytaj jeszcze więcej szczegółów w ofercie (https://ipschool.pl/learning/student-support-team/).

Mogą być też stosowane przez policjantów lub pracowników straży pożarnej.