Informacje sportowe Sprzęciwo

Co to jest triathlon i jak się dobrze przygotować do wzięcia udziału w zawodach?

Osoby zafascynowane sportem z reguły stawiają sobie wciąż wyższe poprzeczki. Nie wystarczy im już sam wysiłek fizyczny, pragną rywalizować z kimś i osiągać coraz to lepsze rezultaty. Możemy się zatem spodziewać, że osoba zaczynająca własną przygodę przykładowo z bieganiem, za pewien czas będzie chciała wziąć udział w maratonie. Połączenie wysiłku fizycznego z rywalizowaniem jest bowiem bardziej ciekawsze. Niektórym już nie wystarczy tylko jedna forma sportu i po czasie szukają czegoś więcej. Taką ciekawą odmianą może być na przykład triathlon.

trening

Autor: + Rainbow +
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to bardzo wszechstronna dyscyplina, jaka wymaga wiele wysiłku. Triathlon zwany inaczej trójbojem to złączenie pływania, jazdy na rowerze oraz pływania. W naszym kraju jest dużo amatorów tego sportu, dlatego możemy z powodzeniem znaleźć miejsca, w których rozgrywane są takie konkurencje zarówno na szczeblu zawodowym jak również amatorskim. Jeśli chodzi o triathlon trening jest tutaj bardzo ważny. Musimy poświęcić na niego sporo czasu ze względu na to, że mamy do czynienia nie z pojedynczą, ale z kilkoma dyscyplinami. W jaki sposób najlepiej przygotować się do tego typu zawodów? Dowiedz tutaj

Należy wiedzieć, iż takie treningi zajmują całkiem dużo czasu.

Niniejszy wpis zawiera ciekawe dane na opisywany wątek – jeśli masz chęć zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę mycie silnika bydgoszcz, która omawia podobne problemy.

Sporo również zależy od tego, na jaki dystans chcemy się zdecydować. Nie warto na początek porywać się na wstępie na Ironmana, lepiej miast tego sprawdzić się w długości standardowej, lub też sprinterskiej. Z czasem można stawiać sobie poprzeczkę już wyżej. Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę ze swoich słabości i je najbardziej trenować.

Jeżeli interesuje Cię omawiana tematyka, zerknij na źródło info (https://fotoporcelana.net/) w tamtym miejscu zawarte również Cię bardzo zaciekawi. Nie czekaj zatem i kliknij ten link!

To będzie naszym kluczem do sukcesu. Jeżeli uda nam się polepszyć rzeczy, które sprawiają nam trudność to również ten końcowy wynik okaże się lepszy. Jeśli chcielibyśmy zwiększyć naszą wytrzymałość warto skupić się na interwałach. Jak sporym problemem jest siła, to warto poćwiczyć masę. Świetne jest wbieganie lub też jeżdżenie pod górę, lub też pływanie w wodzie, w której trzeba się zmagać z falami.

ćwiczenia

Autor: Erik Nomm
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wyznaczyć sobie plan treningowy na dłuższy okres, nastawiając się na przygotowanie się konkretnie na zawody, na jakich w największym stopniu nam zależy np. . Warto posłużyć się kalendarzem i rozpisać sobie poszczególne miesiące, tygodnie oraz dni tak, żeby wiedzieć ile mamy czasu oraz jak dużo musimy trenować. Oceńmy prawidłowo swoją siłę oraz zakładajmy sobie racjonalne cele. To znaczy nie porywajmy się po miesiącu treningów na dystans bardzo duży, może nas to tylko zrazić.