Bez kategorii

Co to jest leczenie ziołami? Czy może ono zastąpić normalną lekarską kurację? Czy nie jest to groźne?

Kiedy faktycznie doceniono leczniczą moc ziół? Można się tylko domyślać, że zioła akompaniowały człowiekowi od początku dziejów. Z lekarskich słuszności roślin chętnie korzystali już starożytni, a leczenie ludowa od samych swych początków miała podłoże w ziołach.

zioła

Autor: OakleyOriginals
Źródło: www.flickr.com
Ziołolecznictwo jest z pewnością tą dziedziną medycyny, jaka swą historią może zdumieć. I choć dziś, w XXI wieku, zdołamy wykorzystywać z innowacyjnych leków i osiągnięć współczesnej medycyny, dla wielu z nas podstawą każdej rehabilitacji są recepty sporządzone przez stare zielarki.

Zioła powróciły do łask, a przyrodnicza medycyna estetyczna Beaumed – (modelowanie sylwetki lubin) znów jest na topie. Chętnie stosowane zarówno jako dodatki do zdrowej diety, jak i jako naturalne kosmetyki, zioła w dalszym ciągu zaskakują swą elastycznością oraz ewentualnością wszechstronnego zastosowania. Chętne przyjmowane w postaci herbat czy naparów, wkraczają także w skład suplementów diety i preparatów wspierających nasze zdrowie. Wywary oraz nalewki, pigułki i ziołowe tabletki – w takiej formie przyjmowane są zioła w XXI wieku. Używanie ziół to jakby sięganie do źródeł wiedzy, do czasów, gdy nie było żadnych, znanych w dzisiejszej postaci specyfików, nie było koncernów farmaceutycznych, więc trzeba było sobie radzić. Niewątpliwie najogromniejszą zaletą takiego stosowania jest czysta naturalność, jaką możemy osiągnąć stosując jedynie naturalne kuracje.

preparaty

Autor: JeongGuHyeok
Źródło: http://pixabay.com/
Czy sięganie po te naturalne leki jest nieszkodliwe? W chwili, gdy zioła są dużym wsparciem dla fachowej terapii, ale jej nie wyręczają, wszystko jest w porządku. Gorzej, gdy ktoś zdaje się zaledwie i wyłącznie na medyczną moc ziół. Chociaż są one doskonałym środkiem, to wszak nie stale są w stanie zastąpić najnowszą wiedzę z obrębu medycyny. Tylko umiejętne spojenie współczesnej wiedzy i niezwykłej mocy leczniczych roślin może przynieść świetne rezultaty i korzyści dla naszego zdrowia. Pamiętajmy więc o tym, jak bardzo ważne jest rozumne podejście do problemu. To symbolizuje, że zioła bądź przeróżne suplementy są konieczne, czasami wręcz niezbędne, lecz nic nie zastąpi rzeczywistych leków. Nie powinniśmy o tym zapominać, ponieważ poniektórych chorób nie da się pobić tylko ziołolecznictwem.