Zdrówko

Co można zrobić, by pomóc osobie uzależnionej od alkoholu?

Prywatny ośrodek terapii uzależnień czy też państwowy ośrodek to często jedyne wyjście z tak skomplikowanego kłopotu. Jak należy dopomóc osobie uzależnionej? Potrzebne jest ciągłe oparcie familii i przyjaciół, ponieważ osoba uzależniona ma najczęściej słabą psychikę i musi mieć oparcie w swoich bliskich.
Naturalnie dużo zależy od osoby, która cierpi na uzależnienie, ponieważ bez jej świadomej zgody nie ma sposobności zgłoszenia chorego na przymusową terapię.

nadwaga

Autor: Smallworldspictures123
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko śpiące

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

terapia (https://psychodynamiczni-gdynia.pl/terapia-par/)

Prywatny ośrodek odwykowy – to bardzo często ostateczne wyjście, ale w początkowej fazie uzależnienia może pomóc np. terapia u psychologa. Wspomagając taką osobę nie wolno naciskać, zmuszać, dlatego, że próbując na siłę można tylko źle się przysłużyć choremu. Oczywiście istotna jest niezauważalna kontrola, nie stwarzanie sytuacji do spożycia alkoholu. W przypadku uzależnień trzeba wyłączyć złe emocje, dlatego, że kłótnie mogą jedynie zwiększyć kłopot, a nie być nauczką dla alkoholika. Bez znaczenia czy zdecydujemy się na państwowy albo prywatny ośrodek terapii uzależnień – ważne, aby zorientować się, że uzależnienie to choroba, która wymaga natychmuzależnienie (sprawdź również esperal katowice)djęcia działań.

Nigdy nie wolno zatajać konsekwencji picia alkoholu przykładowo nigdy nie trzeba ochraniać takiej osoby, która prowadzi pojazd po spożyciu alkoholu. Bez względu na podjęte kroki najbliższych ważne jest to, aby to osoba chora zdawała sobie sprawę z powagi problemu.