Zdrówko

Co jest niezbędne w każdej firmie i w każdym pojeździe? Mały wielki przedmiot.

Znajdziemy to na niejednym piętrze biurowca, w niejednej firmie i obowiązkowo w każdym pojeździe. Gdy tematem jest ochrona życia i kondycji niebywale ważne jest to, by zadbać o każdego zatrudnionego z osobna. Każdy zakład pracy musi być wyposażony w dobrze funkcjonujący system doraźnej pomocy w razie zdarzenia oraz opcje do udzielania pierwszej pomocy. W każdym zakładzie pracy powinna być osoba bądź osoby wybrane i wyszkolone do udzielania pierwszej pomocy przed wezwaniem lekarza.

pierwsza pomoc

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy pracodawca ma konieczność wyposażyć miejsce pracy w odpowiednią ilość apteczek pierwszej pomocy. Rozmieszczając na obszarze miejsca pracy apteczki, musimy wziąć pod uwagę rodzaj i intensywność wiadomych niebezpieczeństw – Czarmed. Tam, gdzie pracownicy zatrudnieni są przy bardziej niebezpiecznym działaniu, gdzie jest wiele zagrożeń, apteczek musi być więcej albo powinny być obszerniejsze – lepiej wyposażone. Apteczka zakładowa musi być również niebywale solidnie doposażona. Szczegółowe informacje można wyszukać na odpowiednich blogach, ale standardowym wyposażeniem zawsze są opaski, plastry oraz sprzęt do pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach. Owe elementy w groźnej sytuacji pomagają uratować życie albo chociaż utrzymać poszkodowanego w dobrym stanie aż do przybycia służb ratunkowych. Apteczka zakładowa, ta główna, cechuje się sporą uniwersalnością. Pamiętajmy jednak, że ona także ma swoją datę przydatności. Po jej skończeniu należy odnieść ją do sklepu medycznego i nabyć aktualną. Pamiętajmy, iż niedopełnienie przez zatrudniającego obowiązku wyznaczenia konkretnej liczby pracowników do udzielania pierwszej pomocy, zaniechanie wyposażenia miejsca pracy w apteczki zakładowe jest objęte całą listą wykroczeń przeciwko prawom pracownika. A kara pieniężna może być znacznie bardziej dotkliwa niż kwota, którą wystarczyłoby zainwestować w medycynę.

Jeśli uznasz, że umieszczone w tym tekście informacje są godne uwagi, przeczytaj ponadto szczegóły w linku uprawnienia kierownicze w oświacie. Odnajdziesz tam równie wartościowe dane.

apteczka

Źródło: flickr.com
Poza tym bardzo ważne dla nas powinno być zdrowie pracownika, a nie kwestia czy zostaną przeciwko nam ustalone kary. Pierwsza pomoc to bardzo ważna sprawa i nie pozwólmy sobie o niej zapominać. Apteczka zakładowa powinna być na użyciu każdego stanowiska pracy. To coś, o czym w ogóle nie powinniśmy myśleć, nie rozpraszać uwagi, ale w razie czego powinny one być łatwo dostępne do użycia –