Dla dzieciaków

Ciuchy maluszka

Przed narodzinami maleństwa popularne jest urządzanie przyjęcia z okazji nadchodzącego czasu porodu. Zwykle na tego rodzaju imprezę zaproszeni goście przynoszą upominki dla mamy jak też dla potomka.

Jak odzyskać formę po ciąży?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Nierzadko jednak najbliżsi nie mają pojęcia, co nabyć, ani co ci jest potrzebne. W takim wypadku dobrze jest po prostu poinformować znajomych i familię, czego jeszcze nie masz dla bobasa. Tym sposobem łatwo przyszykujesz wyprawkę dla potomka, którą weźmiesz z sobą do szpitala, jak także uzupełnisz pozostałą część garderoby malucha.

Na początek kompletując konfekcję niemowlaka winnaś brać pod uwagę to, że maluch bardzo prędko wyrośnie ze swych pierwszych odzień, w związku z tym nabywanie kilkunastu sztuk śpiochów nie jest potrzebne. W pierwszej kolejności musisz zadbać o to, ażeby twoje dziecko miało: 3 szt. body, także z rękawami, rozpinane na całej rozciągłości, 3 sztuki pajacyków, które rozpinających się na całej rozciągłości z przodu, cieniusieńką czapeczkę uszytą z bawełny, bawełniane rękawiczki, kocyk – najlepiej mięciutki, kombinezon, jaki w dzień wypisu może donieść świeżo upieczony tatuś. To wszystko stanowi wyprawkę dla bobasa, którą zabierzesz ze sobą do szpitala. Kosmetyków nie musisz zabierać, albowiem wszelkie konieczne kosmetyki jak: mydło, spirytus do pępka, maść do pielęgnacji pupy otrzymasz w szpitalu.

Następnymi niezbędnymi akcesoriami dla maluszka będą: 3 sztuki śpiochów rozpinających się w kroku, 3 sztuki rozpinanych bluzeczek, gruby kombinezon z kapturkiem i stópkami bądź cieplutki śpiworek, 2 kocyki dla niemowląt, ręcznik kąpielowy, do jakiego doszyty jest kaptur – wszystko to będzie stanowiło dopełnienie garderoby małego berbecia. Jeżeli wiesz, iż najbliżsi będą kupować twojemu dziecku „ubraniowe podarunki”, uprzedź ich delikatnie, aby nie kupowali ubrań uszytych z farbowanych tkanin bądź z syntetycznymi domieszkami, lecz z aksamitnych tkanin czy polaru, bowiem skóra dzidziusia jest ogromnie wrażliwa. Co więcej musisz pamiętać, żeby nie kupować ubranek nazbyt luźnych, ponieważ mogą być dla dzidziusia mało wygodne.

Ubranka na w sklepach stanowią duży asortyment, stąd nie będziesz miała kłopotów z doborem odpowiednich ubranek.