Dla dzieciaków

Ciuchy maluszka

Przed narodzinami maleństwa popularne jest urządzanie przyjęcia z okazji nadchodzącego czasu porodu. Zwykle na tego rodzaju imprezę zaproszeni goście przynoszą upominki dla mamy jak też dla potomka.

Jak odzyskać formę po ciąży?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Nierzadko jednak najbliżsi nie mają pojęcia, co nabyć, ani co ci jest potrzebne. W takim wypadku dobrze jest po prostu poinformować znajomych i familię, czego jeszcze nie masz dla bobasa. Tym sposobem łatwo przyszykujesz wyprawkę dla potomka, którą weźmiesz z sobą do szpitala, jak także uzupełnisz pozostałą część garderoby malucha.

Na początek kompletując konfekcję niemowlaka winnaś brać pod uwagę to, że maluch bardzo prędko wyrośnie ze swych pierwszych odzień, w związku z tym nabywanie kilkunastu sztuk śpiochów nie jest potrzebne. W pierwszej kolejności musisz zadbać o to, ażeby twoje dziecko miało: 3 szt. body, także z rękawami, rozpinane na całej rozciągłości, 3 sztuki pajacyków, które rozpinających się na całej rozciągłości z przodu, cieniusieńką czapeczkę uszytą z bawełny, bawełniane rękawiczki, kocyk – najlepiej mięciutki, kombinezon, jaki w dzień wypisu może donieść świeżo upieczony tatuś. To wszystko stanowi wyprawkę dla bobasa, którą zabierzesz ze sobą do szpitala. Kosmetyków nie musisz zabierać, albowiem wszelkie konieczne kosmetyki jak: mydło, spirytus do pępka, maść do pielęgnacji pupy otrzymasz w szpitalu.

Następnymi niezbędnymi akcesoriami dla maluszka będą: 3 sztuki śpiochów rozpinających się w kroku, 3 sztuki rozpinanych bluzeczek, gruby kombinezon z kapturkiem i stópkami bądź cieplutki śpiworek, 2 kocyki dla niemowląt, ręcznik kąpielowy, do jakiego doszyty jest kaptur – wszystko to będzie stanowiło dopełnienie garderoby małego berbecia.

Przeczytaj ten interesujący tekst i odkryj więcej tutaj. Na pewno nie będziesz żałować. Nie zwlekaj ani chwili! Zrób to teraz!

Jeżeli wiesz, iż najbliżsi będą kupować twojemu dziecku „ubraniowe podarunki”, uprzedź ich delikatnie, aby nie kupowali ubrań uszytych z farbowanych tkanin bądź z syntetycznymi domieszkami, lecz z aksamitnych tkanin czy polaru, bowiem skóra dzidziusia jest ogromnie wrażliwa. Co więcej musisz pamiętać, żeby nie kupować ubranek nazbyt luźnych, ponieważ mogą być dla dzidziusia mało wygodne.

Ubranka na w sklepach stanowią duży asortyment, stąd nie będziesz miała kłopotów z doborem odpowiednich ubranek.