Zdrówko

Ciężka sytuacja? Warto zdać się na rady psychologa, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy

Kłopoty i zmartwienia przydarzają się wszystkim. Jednakże różni ludzie, inaczej sobie z nimi radzą. Co więcej – jedna i ta sama sytuacja może być odmiennie odbierana i analizowana: jedni będą odbierać ją z entuzjazmem, inni będą przeżywać porażkę i narzekać na swoją sytuację. Rzecz jasna to, czy mamy tendencję do depresyjnych myśli zależy od rozlicznych czynników.

Terapia psychologiczna

Autor: Mike Renlund
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko nasza osobowość, ale również nasze dotychczasowe doświadczenia i spotkani jak dotąd ludzie uczą nas pewnych zachowań i reakcji. Taka jest jest już nasza natura, jednak warto dążyć do tego, aby nie ulegać przyzwyczajeniom i starać się patrzeć na każdą sytuację z nowej perspektywy, zgodnie z zasadą, że jeśli coś zdarzyło się tysiąc razy nie znaczy, że wydarzy się i tysiąc pierwszy raz. Aczkolwiek jak, to na ogół bywa, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Każdy nawet prawdziwy optymista i osoba pozytywnie nastawiona do świata ma od czasu do czasy chwile „załamania”.

Czy masz wrażenie, że zredagowany przez nas post jest nietuzinkowy? Jeśli tak, to ponadto zobacz także zamieszczony tu (http://www.royalclinic.eu/botox) pokrewny artykuł.

To jak sobie radzimy w takich momentach jest rzecz jasna indywidualną sprawą, jednakże już w momencie, gdy nie możemy sobie poradzić, powinniśmy dla własnego dobra zdecydować się na pomoc ze strony profesjonalisty. Katowicki psycholog (strona polecana w temacie) jest przydatny właśnie w takich momentach. Wiele osób stara się rozwiązywać swoje kłopoty i stany depresyjne na własną rękę, uznając, że są wyłącznie odpowiedzialni za to zadanie. Jednak, jak pokazuje praktyka, już najzwyklejsza rozmowa z inną osobą, może zdziałać cuda, jako że zaczynamy patrzeć na problem także z innej strony. Jeśli nie mamy bliskiego przyjaciela lub nie mamy jak zwierzać się nikomu z naszych bliskich, warto zaufać psychologowi, który jako niezależna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z nowej perspektywy.

W życiu sztuką jest umiejętność rozwiązywania problemów, dokonywania wyborów i sprostania sytuacjom, które wymagają od nas większej siły. Nie zawsze jesteśmy uczeni jak sobie w takich sytuacjach radzić i nie należy mieć o to do siebie pretensji. Powinniśmy natomiast wykorzystywać wszelkie możliwe rozwiązania, dzięki którym wyjdziemy z impasu i popatrzymy na nasze życie w innym świetle. Nie bójmy się więc pójść do psychologa, jeżeli już wykorzystaliśmy wszystkie możliwe rozwiązania i wciąż bez skutku musimy radzić z ciężką sytuacją.