Bez kategorii

Ciąża i poród to jedne z najcudowniejszych zdarzeń w życiu kobiety. Mimo niezwykle intensywnego bólu, pozostawienia śladu w postaci nadmiaru kilogramów każda z matek czuje się przepełniona szczęściem.

Uciecha z nowo narodzonego dziecka nie równa się z niczym innym. Wszystkie dziewczynę wypełnia niesłychane szczęście i nic nie jest w stanie go zaburzyć. Niewielkie doniosłość ma fakt, że zarywane są noce, a po ciąży ciągle wyglądamy niemalże tak samo jak w trakcie jej trwania.

Natura tak to wszystko zaplanowała, że nie ma powodu do troski, a na nadprogramowe kilogramy jest jeden niebywale skuteczny sposób. Na pytanie jak schudnąć po ciąży doktorzy od lat odpowiadają zgodnie – karmić malucha piersią. Jest to niesamowicie ważne, aby zapewnić maleństwu wszystko to, czego najbardziej potrzebuje, ale również pomaga mamie wrócić do masy ciała sprzed ciąży. Dzieje się tak dlatego, iż kobieta karmiąca musi zwracać przenikliwą baczenie na to, co jeść karmiąc piersią.Głodówka jest więc niezbędna, ale czego się nie robi dla dziecka.Oczywiście w przypadku noworodków jest ona tym bardziej bezkompromisowa. Karmiąca mama jest obowiązana wystrzegać się tłustych obsmażonych smakołyków i smakować drobiem najlepiej upieczonym i nie wystawnie przyprawionym, owoce owszem ale tylko wybiórczo, najbardziej zalecane są jabłka. Więcej dowiesz się na stronie Mamy Mamom.

Matka z dzieckiem

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Przezornie z jogurtami i przetworami mlecznymi, bo nadmiar może dziecku być szkodliwym, natomiast owoce cytrusowe zabronione do ukończenia przez malucha co najmniej jednego roczku. Czy to nie jest menu typowej głodówki? Jak najbardziej. Po trzech miesiącach takiego odżywiania każda z mam zauważa, że waga sama obniża się, jakby bez jej udziału. Jeśli więc myślimy, jak zmarnieć po ciąży skorzystajmy z tego najbardziej zwyczajnego sposobu. Dla naszego dziecka jest to dar bezcenny i nigdy nie będziemy mieli okazji ofiarować mu tego ponownie. A mamuśki? Wiedzą co jeść karmiąc piersią aby nie wyrządzić krzywdę, więc ta dieta przychodzi z prawdziwą przyjemnością, bez jakichkolwiek goryczy ale z satysfakcją iż czynimy to dla naszego maleństwa.

Jeśli zainteresował Cię niniejszy tekst, to odwiedź www wyższa szkoła a tam czekają na Ciebie materiały godne uwagi. Sprawdź je – będziesz niesamowicie zadowolony!

Czegóż chcieć więcej? Pozostaje w pełni radować się macierzyństwem. Sprawdź mamy-mamom.pl.