Dla dzieciaków

Chroń malucha w domu

Przyjście na świat dziecka to doniosłe wydarzenie w życiu człowieka. Od dnia narodzin dużo kwestii się musi kompletnie zmienić. Dzieciak to olbrzymia odpowiedzialność, to rzecz oczywista. Bezpieczeństwo dziecka jest kluczowe, bo berbeć potrafi sobie zrobić kuku na tysiące sposobów. Maluchy co chwila sobie wsadzają do buzi małe przedmioty, kochają bawić się ostrymi nożami, mogą ranić się o krawędzie szafek.

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA

Aranżacja pokoju musi być wzbogacone o wiele modyfikacji. Istotną rzeczą są zaślepki na gniazdka z prądem.

Kiedy poszukujesz pewne dane, zerknij i sprawdź informację – tutaj znajdują się jedynie atrakcyjne oferty. Upewnij się, nie rozczarujesz się.

Młody człowiek uwielbia odkrywać otaczający go świat i nie jest świadomy ryzykownych rzeczy, jakie na niego czyhają. lubi wszystko brać do ręki, próbować, zjadać. Włożenie rączki do gniazda elektrycznego może skończyć się śmiercią, więc trzeba wyłożyć trochę gotówki na zaślepienie wszystkich dostępnych gniazdek w czterech kątach.

Pewność bezpieczeństwa dziecka zagwarantują także miękkie kojce, w których dzieciak będzie mógł się swobodnie poruszać, ale nie będzie miał możliwości wyjścia. Tą drogą da się zostawić urwisa na moment, nie bojąc się o to, że gdzieś sobie pójdzie bez opieki.

Autor: Dekoria.pl

Warto zainstalować dostosowane przegrody między pomieszczeniami, jeżeli nie chcesz, żeby dziecko mogło wchodzić do jakichś rejonów mieszkania. To niezbędne, gdy posiadasz w domu jakieś groźne rzeczy albo ogrzewasz pokój za pomocą pieca.

Warto zakupić również w modyfikacje otwierania drzwi, tak aby dzieciak nie przytrzasnął sobie palców. Takie samo urządzenie należy zamontować w szufladach. Zbadaj w lokum wszystkie ostre kanty mebli i zalep je silnie czymś miękkim. Pochowaj gdzieś w odpowiednim miejscu groźne rzeczy – takie jak np. szpikulce.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne zajmujące informacje na interesujący Cię dział. Przejdź do kolejnego artykułu i czytaj raport.

Nie kładź w zasięgu wzroku berbecia ozdób zrobionych ze szkła. Ukryj w bezpiecznym miejscu termometr, gdyż urwis może go stłuc i zacząć bawić się trującą rtęcią. W towarzystwie dzieciaka nie zapalaj świeczek.