Zdrówko

Chcesz się zmienić, nadal szkolić, wykorzystać swój potencjał – zobacz, kto jest w stanie Ci pomóc

Obecny świat to w przeważającej mierze maraton. Gonitwa do pracy, gonitwa do pieniędzy, gonitwa do polepszania swojego statusu. W tym ciężkim biegu często zapominamy o sobie samym. Wtenczas rodzą się się problemy. Kto Wówczas może pomóc?

psycholog

Źródło: flickr.com
Jeżeli zaczynają się kłopoty, nie potrafimy nic poradzić ze swoimi myślami, trzeba wołać o pomoc. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku bywa psycholog. Wysłucha, doradzi, pomoże znaleźć wyjście z sytuacji, która do tej pory była nie do pokonania. Trzeba wiedzieć, iż psycholog sprawdź tutaj pomoc psychologiczna dla młodzieży praxis poznań to doktor duszy, który potrzyma nas za rękę, jednak nie przepisze lekarstw (to może zrobić wyłącznie lekarz psychiatrii). To specjalista, do którego warto pójść z każdym kłopotem. Psycholog może pomóc maluchom, które zmagają się z trudnościami natury psychologicznej (zażenowanie, lęk przed pójściem do szkoły, niechęć do nauki, strach po rozwodzie rodziców i tak dalej), nastolatkom po załamaniach miłosnych i mających problemy z samoakceptacją, dorosłym ludziom, którzy egzystując w ciągłym stresie z czasem gubią się i nie widzą bezpiecznych dróg. Czym innym jest coaching (choć wykorzystuje się tu ogniwa psychologii, to jednak trener nie jest standardowym psychologiem).

psycholog

Źródło: flickr.com
Coaching to trening, kurs, który pomaga wyciągnąć potencjał drzemiący w ludziach. Dzięki niemu człowiek ma szansę podjąć bardziej trafne decyzje, osiągnąć wyznaczony zamiar, pobić własne zapory i ograniczenia, poznać swoje wnętrze, czuć się silniej dowartościowanym i znaleźć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, dobrze gospodarować czasem. Trener coachingu stara się pomów zarówno pojedynczym jednostkom, jak i całym firmom. Takie szkolenia są bardzo trendy w przedsiębiorstwach z zakresu biznesu czy finansów. Ma udowodnić pracownikom, iż można zmienić wiele rzeczy, aby czuć się znacznie lepszym i jednocześnie z większą chęcią rozwijać swoją pracę. Naucza, że własny rozwój, to też rozwój przedsiębiorstwa. W Polsce sporo korporacji korzysta z rad i wskazówek coachów, ponieważ ufa, iż dzięki nim, zadowolenie i szczęście pracowników przemieni się w rzeczywisty zysk.