Informacje sportowe

Chcesz odpowiednio przygotować się do triathlonu? Przyda ci się kilka użytecznych rad

Sport jest nadzwyczaj istotnym elementem życia. Bez sportu momentalnie stracimy kondycję oraz będziemy mieć problemy zdrowotne. Jeżeli szukasz wyzwań, możesz rozpocząć przygotowywać się do triathlonu. Jest to sport wytrzymałościowy, dlatego nie wystarczy kilka przysiadów. Potrzebny będzie starannie przygotowany trening do triathlonu.

zrównoważony trening

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego czy każdy może brać udział w triathlonie? Oczywiście, jeśli umożliwia to stan zdrowia. Jest to sport (Kursy trenerskie Zielona Góra) dla ludzi nie zmagających się z żadnymi przypadłościami, dlatego wybierz się do lekarza, jakie zadecyduje czy nie ma żadnych przeciwwskazań, by rozpocząć treningi – dowiedz się o ofercie szkoły pływania. Możliwe, że będą niezbędne badania specjalistyczne, lecz dobrze jest się im poddać, aby przy okazji szczegółowo zweryfikować czy nic nam nie dolega. Jeżeli okaże się, że wszystko jest w porządku, można zacząć regularne ćwiczenia. Jak wcześnie powinno się wystartować z przygotowaniami? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od kondycji osoby, jaka zamierza startować w triathlonie. Jednym wystarczy parę tyg., dla innych natomiast nawet pół roku nie będzie wystarczające. Nie można sprecyzować ścisłych ram czasowych, zatem zawsze korzystniej jest zacząć wcześniej, by cieszyć się jak najlepszą kondycją i nie mieć kłopotów z przepłynięciem czy przebiegnięciem dystansu. Pamiętajmy bowiem, że triathlon to bieganie, pływanie oraz rower, z tej przyczyny musimy sobie właściwie rozplanować treningi, by na każdą z tych pojedynczych dyscyplin wystarczyło nam czasu oraz siły. Najistotniejszy jest systematyczny ruch, jaki pomału będzie budować naszą formę i powodować, że z dnia na dzień będzie szło nam naprawdę lepiej.

rower treningowy

Autor: Grao Castellon
Źródło: http://www.flickr.com
Istotna jest też regeneracja, która nie pozwoli dopuścić do sytuacji zupełnie wyłączającej nas ze sportu. Przetrenowanie oraz wyczerpanie to stany, które mogą potrzebować leczenia farmakologicznego, zatem jeżeli tylko czujesz się przemęczony, lepiej odpuść na kilka dni ciężkie treningi oraz zajmij się mniej męczącym organizm sportem.Teraz już wiesz, w jaki sposób przygotować się do triathlonu – (źródło). Zacznij ćwiczenia jak najszybciej, aby mieć więcej czasu na zrobienie właściwej kondycji oraz dzięki temu być w stanie uzyskać wynik, jakiego oczekiwaliśmy.