Sprzęciwo

Chcesz nauczyć się gry w w tenisa? Przeczytaj wskazówki, jak wybrać właściwą rakietę

Uprawianie sportu jest zbawieniem tak samo dla ciała, jak i dla ducha. Bez wątpienia ma wpływ na naszą figurę, ale również dzięki uwalnianym podczas wysiłku endorfinom powoduje, iż chce nam się żyć, jesteśmy radośni i z chęcią podejmujemy nowe wyzwania. Warto jest uprawiać każdy sport, a jednym z wyjątkowo chętnie wybieranych jest tenis. Angażuje całe ciało, pozwala się zmęczyć i wiąże się z niemałą satysfakcją, zwłaszcza jeżeli wygramy mecz. Do najważniejszych elementów gry zalicza się dobra rakieta. Jak wybrać najlepszą rakietę dla siebie?

gra w tenisa

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna, niezbędny będzie profesjonalny sklep tenisowy. Nie kupujmy niesprawdzonych rakiet, które rozlecą się po pierwszej rozgrywce, a my tylko na próżno zmarnujemy gotówkę. Najlepiej jest od razu zdecydować się na cenioną markę, aby cieszyć się trwałością oraz porządnym wykonaniem rakiety.

Poza samą jakością liczą się też konkretne atrybuty rakiety, w tym jej waga. Osoby rozpoczynające przygodę z tenisem powinny wybierać te lżejsze S-ki bądź nawet XS-ki, a potem, idąc w górę, decydować się na następne o wadze M lub L. Ponadto elementem mającym wpływ jest wielkość rączki. Odpowiedni uchwyt gracza to taki, w którym między kłębem kciuka a opuszkami palców jest w stanie łatwo zmieścić się palec wskazujący od drugiej dłoni (to ok. 1 cm). Większość osób wybiera rozmiar 3 bądź 4, lecz osobom z dłuższymi palcami konieczny będzie wyższy numer (bardzo przydatna strona, dobrze odwiedzić). Oprócz tego każdy tenisista kupujący rakietę powinien skontrolować wielkość główki, od jakiej zależy czy dobrze będzie nam trafiać w piłkę. Młodzież albo osoby początkujące muszą wybierać większą główkę, wtedy łatwiej będzie im przebić piłkę na przeciwległą stronę kortu. Potem będzie czas na bardziej fachowe rakiety, gdy już nabierzemy trochę wprawy i gra zacznie nabierać coraz więcej emocji.

Więcej artykułów: .

Jeśli nie mamy pewności czy dobrze wybraliśmy rakietę, zawsze możemy prosić o wsparcie sprzedawcę, który jest zatrudniony w sklepie. Powinien posiadać należytą wiedzę i udzielić nam praktycznych porad, a także wybrać model, który umożliwi nam satysfakcjonującą grę. Potem pozostaje nam już wyłącznie znaleźć partnera i możemy grać w tenisa.

Zainspirował Cię nasz artykuł? Zachęcamy Cię zatem jeszcze dalej – do naszej następnej strony. Tam oczekują na Ciebie zajmujące wątki.

Nie zrażajmy się niełatwymi początkami, które każdemu mogą się przydarzyć – z czasem będzie już tylko lepiej.