Zdrówko

Badania genetyczne to ważna sprawa

Wszyscy wiemy, że za odbicie w lustrze największą odpowiedzialność posiadają nasze geny, a konkretnie geny mamy i taty, które złączyły się w nasze niepowtarzalne DNA. Choć nie jest to zbyt precyzyjna definicja, to ogółem właśnie na tym, to polega. Ale zdarza się, że maluchy rodzą się z poważnymi wadami genetycznymi. Sporo osób myśli o tym jak takich genetycznych mutacji można byłoby uniknąć. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegokolwiek związanego z genetyką, warto pójść do poradnia genetyczna.

Laboratorium, badania

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W poradni uzyskamy wszystkie informacje związany z genetycznymi aspektami. Poradnia (renomowana poradnia w Legnicy) genetyczna zajmuje się diagnostyką małych i dużych pacjentów. Wszystkie osoby mogą zostać przebadane pod względem chorób uwarunkowanych genetycznie. Poza tym można poznać genetyczne powody różnego rodzaju zaburzeń jak również wad rozwojowych.

Dzięki badaniom jesteśmy w stanie dowiedzieć się jakie jest prawdopodobieństwo, że np. zaczniemy chorować, na to, na co chorują nasi rodzice. Można sprawdzić, czy mamy gen , który odpowiada za rozwój konkretnej choroby. Jeśli taki gen u nas wykryto to nie musimy się załamywać. Oczywiście prawdopodobieństwo wystąpienia choroby nie jest stu procentowe, ale jest większe, niż gdybyśmy nie mieli konkretnego genu.

Diagnostyka genetyczna obejmuje zakresem badań osoby w każdym wiekuKiedy słyszymy o poradni genetycznej często wydaje nam się, że coś jest nie tak. Jednak dobrze jest przejść przez badania w takim miejscu, żeby mieć pewność, że wszystko jest okej, czy może jest sposób na leczenie się z jakiś zaburzeń. Jeśli nie znamy powodów naszej choroby, to nigdy nie uporamy się z nią czy też nie uda nam się zniwelować jej zasięgu. Z tego powodu poradnia (zobacz: www.pomocpsychologa.pl ) genetyczna powinna kojarzyć nam się z pomocą, a nie z wyrokiem. Poradnie genetyczne prowadzą też badania prenatalne. Wiadomo, że nie wszystkie matki chcą zgodzić się na tego typu badania i nie wszystkie matki są kierowane na tego typu badania. Badania prenatalne są przeprowadzane tylko w szczególnych sytuacjach. Ale mogą one wspomóc prawidłowy rozwój płodu, jak również powinny ułatwić w konsekwencji sam poród. Dlatego też, gdy są wskazania, ku tego rodzaju badaniom nie możemy się przed nimi wzbraniać. Wśród wielu ludzi narosły jakieś błędne teorie, wręcz mity dotyczące badań płodu, gdy tymczasem fachowcy z poradni genetycznych wiedzą, na czym polega ich praca i potrafią przeprowadzić właściwą diagnostykę.