Zdrówko

Doradzamy, jak wybrać dobry środek przeciwbólowy

Niemal każdy z nas dobrze zna sytuacje, kiedy coś nas boli, a niemalże żadne leki przeciwbólowe nie pomagają. Zazwyczaj wspomagamy się lekami przeciwbólowymi, które można dostać bez recepty, jednak nie zawsze mają one w sobie na tyle dużą dawkę substancji leczniczych, aby mogły nam pomóc. Kiedy Twój ból jest tak silny, że nie pomagają Ci już tradycyjne leki, które można zakupić w każdym sklepie, wtedy na pewno powinieneś wybrać się do lekarza – przede wszystkim sprawdzi, czy powody Twojego bólu nie są poważniejsze, a poza tym przepisze Ci na receptę mocny lek przeciwbólowy.
Continue Reading
Zdrówko

Leki, suplementy oraz kosmetyki dostępne online – czyli, Nurofen Plus kontra Gilbert Nacl

Dla kogo są przeznaczone leki rodzaju Nurofen Plus? Jakiego typu jest jego działanie? A co zrobić z lekarstwem Gilbert Nacl? Jakie jest jego działanie, i w jakiej grupie wiekowej się go stosuje? Jakie są średnie ceny za oba leki oraz jak się te leki dawkuje? To wszystko i jeszcze bardziej dużo wynajdziesz bez problemu wewnątrz naszego nowiutkiego felietonu!
Continue Reading
Zdrówko

Różnorodne rodzaje szamponów do pielęgnacji różnych rodzajów włosów – marketing czy rzeczywiste zastosowanie.

Rynek kosmetyków do pielęgnacji włosów rośnie w bardzo szybkim tempie. Obecnie poza rozlicznymi markami szamponów i odżywek występują również produkty dostosowane do różnego typu włosów. Czy nie jest to jedynie chwyt marketingowy? A może powinniśmy powrócić do wywaru z pokrzywy z odrobiną żółtka?
Continue Reading
Zdrówko

Dietetyk – czyli, w jakie się miejsce przejść się po pomoc przy odchudzaniu na obszarze miasteczka Wrocław

Masz problemik z wystającym brzuszkiem? A może brzuch w rzeczywistości to jest twoje najbardziej małe zmartwienie? Boli Ciebie ciałko, plecy łkają przy pochylaniu? A być może kiedy przysiadasz odczuwasz, że nie jesteś w stanie nawet powiązać osobistych bucików? Jeżeli cokolwiek z tego wszystkiego się zgadza może to znaczyć, iż to nie są już przelewki – zaczynasz albo Posiadasz już problem z własną nadwagą.
Continue Reading
Zdrówko

Masz kłopoty z biodrami? Pomoże ci odpowiednia rehabilitacja stawu biodrowego

Problemy z biodrami są coraz częstszym kłopotem osób w późniejszym wieku. Dają spore dolegliwości bólowe i zdecydowanie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Przypadłości nie przychodzą nagle – mogą rozwijać się na przestrzeni miesięcy bądź lat. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej zacząć działać, to znaczy pójść do ortopedy, jaki zaordynuje odpowiednią rehabilitację stawu biodrowego. Które ćwiczenia w skuteczny sposób zredukują ból oraz powiększą zakres ruchu, by móc nadal wykonywać swoje obowiązki?
Continue Reading
Zdrówko

W jaki sposób zwalczyć nietrzymanie moczu – wyjaśnienie problemu, symptomy i sposoby leczenia

Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy problem dla osób, które chorują na tę przypadłość. Nierzadko zdarza się tak, że osoby dotknięte tą chorobą w ogóle nie wybierają się do lekarza, ponieważ jest to według nich za bardzo krępujące. Statystyki potwierdzają, że do choroby nie przyznaje się ok. 1/3 chorujących. Obecnie kłopot nietrzymania moczu dotyczy od 4 do 5 milionów mieszkańców Polski. dwukrotnie częściej zapadają na tę chorobę kobiety.
Continue Reading
Zdrówko

Sanatorium nad morzem- czyli idealna forma odpoczynku zapewniająca doskonałe wrażenia a także samopoczucie

Zapewne każda osoba zdaje sobie sprawę, że najlepszym miejscem do prozdrowotnego odpoczynku jest sanatorium, w jakim możemy liczyć nie tylko na miły relaks, ale również na różnego rodzaju kuracje, które potrafią idealnie wpłynąć na nasze zdrowie a także samopoczucie. Każde osoba, która decyduje się na pobyt w sanatorium musi zdecydować się na takie miejsce, w którym możliwy jest jak najlepszy odpoczynek. Doskonałym rozwiązaniem jest sanatorium położone nad morzem, gdzie można zachwycać się pięknym krajobrazem, jak tez zapewniać sobie zdrowy mikroklimat.
Continue Reading