Informacje sportowe Sprzęciwo

Atrakcyjność gry w tenisa ziemnego powoduje, że wciąż zasługuje na określenie najbardziej prestiżowego sportu na kuli ziemskiej.

W 1877 roku na kortach Wimbledon w Londynie, narodził się najbardziej znany turniej tenisowy na świecie. Z upływem czasu gdy tenis rozpowszechniał się, turnieje zaczęto organizować również w Melbourne, Francji oraz Ameryce Północnej.

dowiedz się więcej

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Imprezy tenisowe rozgrywane co roku na tych czterech kompleksach tenisowych, zwane turniejami Wielkiego Szlema, należą do najbardziej prestiżowych w tej dziedzinie sportu. Specyfika turnieju wimbledońskiego bierze się przede wszystkim z faktu, że rozgrywa się on na specjalnej trawiastej nawierzchni. Turniej wimbledoński nigdy nie budził rasizmu. Oklaskiwało i oklaskuje się tam najskuteczniejszych sportowców. Zwraca się również szczególną uwagę i na tych, którzy przegrywają z godnością.

Wimbledon od pozostałych zawodów tenisowych odróżnia także fakt, że wynik na tablicy nie jest uaktualniany elektronicznie, lecz jest pisany ręcznie, przez personel obsługi kortów. Wimbledon jest w dalszym ciągu także jedynym turniejem, w którym na polu gry obowiązkowo wymagany jest biały strój, co wynika z szacunku do tradycji tenisa białego, pozbawionego bezwzględności i stronniczości sportu.

Tenis ziemny jaki obserwujemy dzisiaj – kiedyś powszechnie uważany za sport (szafka basenowa) zarezerwowany dla grających fair-play, biegających po korcie w eleganckich długich spodniach i koszulkach, uległ licznym trendom i ewoluował w różnych kierunkach. Współcześnie nie używa się już ciężkich drewnianych rakiet i piłek otoczonych flanelowymi osłonkami. Sprzęt do gry w tenisa ulega ciągłym innowacjom (dowiedz się szczegółów na

Daniela Hantuchová, tenisistka

Autor: adidas
Źródło: adidas
Dostarczyciele rakiet zdają sobie sprawę, że o sukcesach i bezpieczeństwie tenisistów decyduje wiele uwarunkowań. W powszechnie używanych rakietach modyfikuje się naciągi tenisowe, wielkość uchwytu, ciężar rakiety, wyważenie. Niewłaściwy dobór któregoś z tych elementów może skutkować urazami i kontuzjami. Ulegał zmianom również strój tenisowy.

Obecnie w tej sprawie istnieje prawdziwa swoboda. Od klasycznych bawełnianych koszulek z kołnierzykiem po nowoczesne koszulki z syntetycznych materiałów bez rękawów.

Zbliżone informacje znajdują się tutaj – więcej zobaczysz na stronie, którą też dobrze jest zobaczyć. Oczywiście jeśli ta kwestia jest dla Ciebie warta zainteresowania.

W przypadku spodenek również istnieje duża różnorodność w doborze materiału, fasonu i koloru. tenisistki zazwyczaj ubierają się z dużym wdziękiem i oryginalnie. Choć bywa, że czasem są awangardowe i budzą kontrowersje.