Zdrówko

Apteczka domowa – co powinna zawierać a także o czym warto pamiętać?

Domowa apteczka jest bardzo ważna zatem warto zatroszczyć się o jej prawidłowe wyposażenie.
Dzięki niej przygotowani będziemy na okoliczności, które mogą nas zaskoczyć.

komar w dużym powiększeniu

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, jeśli coś niedobrego dzieje się z naszym zdrowiem, należy udać się do medyka, jednakże przydarzyć mogą się sytuacje, w których albo poradzimy sobie samodzielnie, albo musimy zaczekać z wizytą. Wtenczas dobrze przygotowana apteczka jest naprawdę pomocna. Pamiętajmy o umiarze. Czasami umieszczamy w apteczce rzeczy, jakie są zupełnie nieprzydatne i nie wykorzystujemy ich aż do upłynięcia terminu . Domowa apteczka powinna być ratunkiem w nagłych wypadkach oraz urazach. Dlatego też konieczne są opatrunki. Pomocne będą z pewnością gazy, wszelkiego typu plastry (z kompresem, najlepiej w różnym kształcie a także bez opatrunku, pomocne w przymocowaniu przykładowo gazy), trójkątne chusty i opatrunki jałowe. Do czyszczenia ran potrzebować będziemy też gencjany. W domowej apteczce muszą również znaleźć się balsamy, które pomogą w wypadku oparzenia czy też nagłego bólu. Należy też zaopatrzyć się w rozgrzewające plastry (http://medycynanaturalna.pl/g,8-plastry_oczyszczajace,1).
kuchnia biała

Autor: Mebel RUST
Źródło: Mebel RUST
Małżeństwo na emeryturze

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
Apteczka to także podstawowe lekarstwa. Co musimy w niej odnaleźć? Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o pastylkach przeciwbólowych i rozkurczowych. Dzięki temu, kiedy choroba pojawi się nieoczekiwanie, będziemy w stanie zmniejszyć nieprzyjemne objawy.

Magnokal używany jest w leczeniu wspomagającym chorób układu krążenia, w niemiarowości serca. Profilaktycznie w stanach deficytu magnezu. W trakcie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych oraz przebytych chorobach zakaźnych jak też w zatruciu glikozydami nasercowymi.