Zdrówko

Aplikacje medyczne świetnym sposobem na rozwój wiedzy

Każda firma powinna troszczyć się o rozwój pracownika, bez względu na branżę, w jakiej się specjalizuje. Wyłącznie dzięki nieustannemu wzbogacaniu swojej wiedzy można gwarantować coraz wyższą jakość usług, spełniając potrzeby zainteresowanych nimi klientów. Tak samo jest w medycynie. Fach lekarza każdego dnia wymaga przyswajania nowych informacji, tak, by mógł pomóc pacjentom. Z tej racji specjalnie dla nich przygotowywane są aplikacje medyczne, jakie ułatwiają proces pozyskiwania wiedzy i dzielenia się istotnymi faktami.

aplikacja

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjątkowo popularna jest aplikacja z bazą filmów medycznych udostępnianych przez lekarzy na całym świecie. Zawiłe operacje, wykłady i niebezpieczne zabiegi są oglądane przez specjalistów, którzy jednocześnie aktualizują swoją wiedzę i mogą korzystać z nowych, dotąd niestosowanych przez nich rozwiązań. Następną ważną aplikacją jest wyszukiwarka refundowanych leków, która pozwala lekarzowi przepisać właściwy środek. To dobre dla pacjenta, gdyż za lekarstwo finansowane zapłaci o wiele mniej. Dostępne są też rewelacyjne kalkulatory medyczne, które pozwalają w szybki i łatwy sposób wyliczyć wskaźniki medyczne chorego pracownika (przejdź do strony – wejdź teraz).

Nie można zapomnieć także o aplikacjach znanych i pośród lekarzy, i pośród chorych. To m.in. aplikacje, jakie pacjentom pozwalają znaleźć najlepszych specjalistów w danej dziedzinie i dowiedzieć się, jakie krążą o nim rekomendacje, lekarze z kolei mogą dzięki nim potwierdzać bądź odwoływać wizyty, nie marnując czasu pacjentów. To ważne, gdyż nigdy nie można przewidzieć, kiedy przedłuży się operacja, która

aplikacja

Autor: COM SALUD Agencia de comunicación
Źródło: http://www.flickr.com

choć miała trwać 2 godziny, zapowiada się na o wiele dłuższy zabieg.

Stale tworzone są nowe aplikacje medyczne które pozwolą lekarzom dotrzeć do ważnych informacji, jakie powinni poznać albo nawet przekształcać swoje komórki w elektrokardiomonitory, na których wykonają EKG (zobacz również papier termiczny do aparatów EKG) w każdych warunkach, co zwłaszcza przyda się, gdy nie mamy dostępu do fachowego, medycznego sprzętu. W każdym zawodzie trzeba zabiegać o swój rozwój, w przeciwnym wypadku wpadniemy w zastój i zamiast wspinać się po szczeblach kariery, będziemy stać w jednym miejscu przez kolejne lata. A później coraz ciężej jest przyswajać wiedzę, gdyż brakuje już sił i chęci, zatem dobrze jest być na bieżąco, również jeśli chodzi o wspomniane aplikacje.