Dla dzieciaków

Albowiem pieluchy, które stosowały nasze mamy, powinny być dobre

Odpowiedzialni rodzice z przyjemnością przygotowują się na przyjście małej Kruszynki. Dziesiątki przeczytanych artykułów, liczne książki, wszystko po to aby dokonać dobrego wyboru. Rzadko kto jednak zgłębia wiedzę na temat pieluszek. Tutaj decyzja wydaje się logiczna – jednorazówki, przecież dziś już nikt nie używa pieluch wielorazowego użytku.

Kolejna wizyta w sklepie, decyzja odnośnie należytego rozmiaru i przedziału cenowego, choć zazwyczaj zaczynamy od wersji najlepszej, czyli najdroższej.

Niniejszy artykuł wydaje się niesłychanie wciągający? Jeśli tak, to zobacz też inne polecane treści, ponieważ wydają się być tak samo ciekawe i pochłoną Cię zupełnie.

W tej samej chwili, zdziwieni ceną pieluszek, zaczynamy szukać tańszej- acz równie skutecznej alternatywy, np. pieluszki ekologiczne jednorazowe . Dodatkowo za dobre pampersy uchodzą takie, które idealnie chłoną wilgoć i długo utrzymują suchość pieluszki. Nie spodziewajmy się lecz, iż to wszystko nie oddziałuje na skórę dziecka. Nie przepuszczające powietrza pieluszki, mogą wywoływać odparzenia i alergie u maluchów.

pieluszka dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś w sprzedaży pojawiło się kilka wartych zwrócenia uwagi produktów-zamienników powszechnie stosowanej pieluchy jednorazowej. Wśród nich można znaleźć zarówno te, które zakładały nam nasze mamy, czyli flanelowe, tetrowe i frotowe, jak i cieszące się uznaniem mam pieluchy ekologiczne – kieszonkowe (z wyjmowanym wkładem) a także takie, które są w całości przeznaczone do prania (all-in-one).

Jeśli masz ochotę zdobyć większą ilość informacji na opisywany temat, to znajdziesz je z pewnością pod adresem, gdzie są one niesamowicie szczegółowo opisane.

Pieluchy tzw składane, np. tetrowe pieluszki są wykonane z bawełny, coraz częściej też bambusa, a więc z naturalnych tkanin. Nie uczulają skóry dziecka i jeśli często się je zmienia, są bezpieczne i nie powodują alergii. Stosunkowo szybko schną. Do takich pieluch powinniśmy dokupić specjalny otulacz, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekaniem. Do wielkich zalet takich pieluch należy fakt, iż zostały wyprodukowane w części lub w całości z naturalnych, oddychających materiałów. Do minusów – konieczność prania i czasem – prasowania, czyli mniejsza oszczędność czasu.

Podsumowując: podczas spacerów pieluchy jednorazowe spełnią swe zadanie znakomicie – zużytą pieluchę zwyczajnie się wyrzuca. Lecz, gdy zauważamy, że pampersy powodują podrażnienia u malucha oraz kiedy zależy nam na ekologii, kupmy pieluchy, które używane są od zawsze.