Informacje sportowe

Aktywność fizyczna, jak ją pokochać?

Wielu dzisiejszych rodziców wspomina czasy, kiedy ich wielkim szczęściem było posiadanie roweru, łyżew lub wrotek. Zdobycie nie tylko sprzętu sportowego, lecz nawet odpowiedniego do ćwiczeń ubioru, wymagało często nie lada wytrwałości. W obecnych czasach w sprzedaży znajdziemy wiele akcesoriów wymaganych do uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych, jednak czymś coraz rzadziej spotykana jest motywacja dzieci do ruchu. Dzieci coraz częściej czas wolny spędzają przed monitorem, zaś rodzice zadają sobie pytanie, w jaki sposób namówić dziecko czy nastolatka do aktywności wykraczającej poza świat wirtualny.

ciekawa strona

Autor: kaythaney
Źródło: http://www.flickr.com
Co należy uczynić by zachęcić dzieci do ruchu? Musimy mieć dobry pomysł i to wystarczy.

Ten tekst Ci się spodobał? Więc odszukaj serwis (https://dominikkania.pl/blog/), który zawiera zbliżone informacje na przedstawiany temat – one też będą wciągające.

Dobrze jest zacząć od biegania, albowiem bieganie jest naturalną i odpowiednią formą ruchu dla dzieci. Miejmy na uwadze jednak, że poważniejsze treningi dobrze jest wdrożyć dopiero po okresie dojrzewania. Choć zawsze należy wiedzieć jak biegać, by nie zrobić sobie krzywdy. Istotne jest tętno spoczynkowe, w skrócie: obraz wytrenowania organizmu. Jeżeli jest w dobrej formie – pulsometr pokaże niższe tętno – polecam stronę. A wiedzmy, że im wolniej bije nasze serce, tym większe mamy szanse na długie życie. Znając swoje tętno, jesteśmy w stanie analizować każdego dnia stan organizmu i uwzględniając dane, dopasowywać stopień natężenia treningów.

aktywność

Autor: Apteka-zdrowie.eu
Źródło: www.apteka-zdrowie.eu

Każda najmniejsza aktywność ruchowa jest dobra, a jeśli dodatkowo wiąże się z przednią zabawą, staje się wyłącznie przyjemnością. Porcję ruchu oraz zdrowej rywalizacji dostarczy i dzieciom i rodzicom stół do cymbergaja. Cymbergaj ćwiczy refleks, uczy zręczności i skłania do wspólnej zabawy. Spisuje się i zimą i latem, toteż nie zaskakuje fakt, że gra cieszy się bez przerwy tak ogromnym powodzeniem.

Jedno powinniśmy mieć na uwadze: jeżeli spędzamy czas wolny w fotelu, z pilotem od telewizora, jest marna szansa na wychowanie dziecka, dla którego sport będzie pełnił istotną rolę w życiu. Nie pozwólmy na to.