Dla dzieciaków

Akcesoria dla oseska

Część rodzicieli odkłada sprawunki dla potomka na czas po porodzie. Wpływa na to sporo czynników: kiepskie samopoczucie, konieczność pobytu w szpitalu, bądź zwyczajne ludzkie przesądy.Warto jednakże pomyśleć nad tym wcześniej i zakupić przynajmniej podstawowe artykuły.

Nie wszystko musimy kupić osobiście. O pomoc możemy poprosić familię bądź wykonać takie sprawunki w sklepie wirtualnym bądź na aukcjach. Niekiedy można popytać znajomych, posiadających dzieci, czy posiadają do sprzedania, na przykład łóżeczko, wózek, ubrania. W pierwszym roku życia dzieci tak błyskawicznie rosną, że wiele produktów przydaje się na niedługi czas. Sprawunki dla potomka. Kupowanie pierwszych przedmioty dla oseska sprawia wiele przyjemności przyszłym mamom. Dziecko w pierwszym roku będzie rosło niezwykle prędko. Dlatego nie trzeba kupować zbyt wielu ubranek. Na początek dobrze jest zakupić body jak też śpioszki w rozmiarze 56 – 68cm. W zależności od pory roku, w której maluch przyjdzie na świat, należy przygotować dla niego także stosowne ubranka do spacerów na zewnątrz (czapeczkę, kurteczkę).

więcej

Autor: Parker Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy zwrócić uwagę, aby ubrania były wykonane z odpowiednich, przepuszczających powietrze materiałów. Spis ubranek dla niemowlaka: parę sztuk body z długim oraz krótkim rękawkiem (około 5 sztuk powinno wystarczyć). Musimy zwrócić uwagę, by otwór na głowę był odpowiednio duży, parę bawełnianych kaftaników lub koszulek, kilka bawełnianych śpiochów na napy, 5 par skarpetek, najodpowiedniej bawełnianych, bez ściągacza, 2 sweterki jak też spodenki, czapeczki w zależności od pory roku, w jakiej dziecko przychodzi na świat, trzy-cztery pajacyki, jeżeli mały człowiek rodzi się wiosną czy jesienią, warto zakupić ubranko uszyte z polaru, ponieważ wówczas przyda się w czasie spacerów, jeżeli maleństwo ma urodzić się zimą, trzeba kupić ciepłą czapkę, rękawiczki, kombinezonik zimowy, ciepły śpiworek – przejdź po tym linku -, pięć sztuk śliniaczków, które stanowią osłonę ubranka przed ulewaniem lub nadmiernym ślinieniem, ręczniczek frotte z kapturkiem – dwie sztuki jak też rożek, w jakim będzie wygodnie trzymać maleństwo do karmienia.

Nie zapominajmy też o takich detalach jak nożyczki dziecięce do paznokci albo zapewniająca bezpieczeństwo oseskowi niania elektroniczna Canpol.