Dla dzieciaków

5 rozwiązań na wygodę dziecka w pieluszce

Wiemy, że pieluchy wielokrotnego użytku to najlepsza odmiana pieluchowania dzieci. Ażeby wspomóc ten trudny czas, należałoby pomyśleć o właściwie wyselekcjonowanych otulaczach, które będą utrzymywały pieluszkę w dobrym miejscu, ubezpieczały i chroniły ubranko przed przemoczeniem. To nie jest prosty wybór.Na rynku jest wielu wytwórców proponujących każdego typu otulacze dla dzidziusiów.

otulacz dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne jest, żeby nabywać otulacze rozmiarowo dobrane wobec wagi dziecka, które najpoprawniej regulują sie, zwłaszcza do chudych nóżek i w dalszym ciągu nie dużego brzuszka. Otulacze są dostrajane za pomocą drobnych rzepów bądź zatrzasków. Dla noworodka powinniśmy wyselekcjonować otulacz najmniejszy rozmiarowo od 2 kg do 5 kg. Otulacz z bawełny i PUL-u to ten, który z wyjątkiem surowca PUL, posiada obrzeżną powłokę bawełnianą. Są one nadzwyczaj porządnie oddychające i wentylujące.

Wielu rodzicieli, jacy decydują się na majtki treningowe uważają, że dzianina jest więcej przyjazny dla skórki malucha niż jednorazówki. Wielorazowe pieluchy cechują się lepszą przelotowością powietrza. Jeśli Twój maluch często ma podrażnioną skórę siedzenia, może należałoby rozważyć, czy wielorazowe pieluchy nie byłyby zdrowsze. Obecnie masz wielki wybór pieluszek działających podobnie, jak te jednorazowe które wolno wyprać. Wielorazowe pieluchy są mimo to niewiele bardziej złożone w obsłudze niż te jednokrotnego użytkowania. Nie powinno się ich w żaden sposób celowo tworzyć przed założeniem maluchowi. Wielorazowe pieluchy muszą zostać po jakimkolwiek użytku wyprane i wysuszone.

Otulacz z wełny jest wykonany w 100% z wełny merynosów, która w pełni oddycha powstrzymując idealną ciepłotę ciała malucha i hamując przegrzanie. Ten otulacz przeważnie wietrzymy – chyba że ulegnie poplamieniu. Pierzemy go manualnie co 1-2 tygodnie.

Ten serwis internetowy osocze bogatopłytkowe w ortopedii zawiera wciągające informacje na prezentowany wątek, więc, jeśli ta problematyka Cię absorbuje, to sprawdź to koniecznie.

Niestety długo usycha i należy go lanolinować, ażeby zapewnić funkcjonalną ochronę przed przesiąkaniem.

Poniektóre muszą również dodatkowo zostać składane w odpowiedni sposób. Nie tylko przygotowanie, ale i samo zakładanie w przypadku pieluch z materiału być może czynić trochę więcej kłopotu, lecz wyłącznie na początku. Będziesz potrzebowała bowiem trochę zręczności i treningu, nim przyuczysz się prędko i sprawnie zmieniać wielorazowe pieluchy. Na takiej samej zasadzie co pieluchy jednorazowe działają wszystkie, wielorazowe pieluchy, mogą się od siebie różnić w sposobie zakładania.

Ciekawi Cię omawiany artykuł? Jeżeli tak, to bez ociągania kliknij tu – ta oryginalna treść (http://www.wehrfritz.pl/zlobek-przedszkole/dzialania-tworcze-plastyka-majsterkowanie/artykuly-podstawowe/artykuly-blanko/6955/metalowe-obrecze-10-sztuk) proponuje pokrewną problematykę.

Jeśli jednak okażesz nieco cierpliwości, to żadne pieluszki na basen nie będą wyznaczały najmniejszego ambarasu. Wielorazowe pieluchy są prawdopodobnie w porównaniu z paczką jednorazowych droższe, jednak nie należy zapominać, że jest to przeważnie jednokrotna lokata. W przeliczeniu, wielorazowe pieluchy są bardziej opłacalne od tych, które należy stale nabywać. Dodatkową zaletą jest fakt, że takie wielorazowe pieluchy ekologiczne, mają szansę być również użyte dla młodszego rodzeństwa.