Dla dzieciaków

5 obowiązkowych akcesoriów dla małych dzieci

Dzisiejsze pieluszki wielokrotnego użytku są przychylne dla otoczenia, zdrowsze dla Twojego dziecka i w rozstrzygającym rozrachunku dużo bardziej opłacalne. Ich zastosowanie rzeczywiście nie jest takie zawikłane, jakby się niektórym mogło wydawać. Kieszonki rozmaitych producentów są aktualne na rynku od jakiegoś czasu. Ich struktura jest ogromnie podobna. Odmienności pojawiają się w sugerowanej kolorystyce, wykończeniu otulacza, jego połączenia i składu wkładów.

Pieluszki tetrowe (dużo więcej przeczytasz na tej stronie) albo z kieszonką, chociaż zazwyczaj nazywane po prostu kieszonką to najpopularniejsze rozwiązanie.

Tort z dziecięcych pieluszek

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

W praktyce to ogromnie łagodna w dotyku pielucha z kieszonką, stworzona od zewnątrz z PULu oddychającego poliestru, który ma ochraniać odzież przez zmoczeniem, od wewnątrz z lekkiego mikropolarku, oraz wyekwipowana w kieszonkę na chłonne wkłady. Zasadniczą wartością pieluszek z kieszonką jest ich uniwersalność i szybki okres uschnięcia dzięki temu, że majtki i wkład suszą się osobno. Najwygodniej kupić otulacze rozmiarowo odpowiednie pod względem wagi malucha. Otulacz pulowy jak samo określenie wskazuje montuje się wyłącznie z towaru typu PUL, to znaczy zalaminowanego poliestru. Niesłychanie prędko suszy się, a jak dziecko pobrudzi taki otulacz niezbyt silnie, trzeba przemyć go pod bieżącą wodą i jak tylko obeschnie użyć powtórnie. Nie trzeba wkładać otulaczy do prania po każdym użyciu, o ile się nie zabrudził zastępujemy jedynie tetrę/wkłady. Otulacz z bawełny i PUL-u to taki otulacz, który prócz artykułu PUL dysponuje obrzeżną powłokę bawełnianą.

Zazwyczaj są to różne kolorowe otulacze- sprawdź przykładowo , gdzie półprodukt obrzeżny może być także milutkim welurkiem. Otulacz z wełny jest wykonany w 100% z wełny merynosów, jaka całkowicie oddycha zatrzymując znakomitą ciepłotę ciała dziecka, zapobiegając przegrzaniu. Ten otulacz głównie wietrzymy, chyba że się zabrudzi. Czyścimy go manualnie co 1-2 tygodnie.

Wciągający artykuł? Jeśli takie jest Twoje zdanie, to zerknij też na podobne źródła (http://www.welldent.wroclaw.pl/uslugi/implanty-wroclaw/) mające pokrewne zagadnienia – one bez reszty Cię pochłoną.

Na nieszczęście długo wysycha i trzeba go lanolinować, żeby umożliwić efektywną ochronę przed przenikaniem. Pomimo trudności naprawdę warto, gdyż w niczym skóra dziecka nie odetchnie tak porządnie jak w otulaczach wełnianych.