Edukacja

Tłumacz przysięgły – jakie trzeba spełniać wymagania?

Tłumacz przysięgły to specyficzny zawód, który może wykonywać osoba, która cieszy się ogólnym zaufaniem. Prócz tego, ażeby zostać fachowcem z tejże dziedziny tłumacz przysięgły musi posiadać odpowiednie uprawnienia. Trudnić się tym zajęciem w Polsce może ten, kto posiada obywatelstwo polskie bądź też jest obywatelem państwa wchodzącego w skład Unii Europejskiej bądź kraju, który jest zrzeszony w porozumieniu dotyczącym Wolnego Handlu (EFTA).
Continue Reading
Zdrówko

Do jakich specjalistów rejestrujemy się w miarę często, a do jakich tylko sporadycznie, tj. w przypadku krytycznych dolegliwości?

Zapisywanie na wizytę do ośrodka czasem staje się koniecznością, której zazwyczaj unikamy jak ognia. Wiele mężczyzn zwleka z pójściem się do gabinetu stomatologicznego tak długo, jak to tylko możliwe – kiedy jednakże ból zęba trzonowego staje się nie do wyleczenia własnymi sposobami, wtedy widok fotela dentystycznego może okazać się, o dziwo, zbawienny.
Continue Reading
Edukacja

Tłumacz z języka hiszpańskiego i na hiszpański – gdzie?

W naszych czasach wszyscy doskonale wiemy, że bez umiejętności posługiwania się językiem obcym nie jest łatwo. Sporo ludzi uczy się języka angielskiego, bo jest to język popularny, którym posługuje się ogromna liczba osób na całym ziemskim globie. Jednak często potrzebni są nam tłumacze, gdy język jest dla nas nie do rozszyfrowania. Dlatego bycie tłumaczem jest rzeczywiście dobrą profesją, która daje zyski.
Continue Reading
Zdrówko

Opieka długoterminowa nad pacjentami cierpiącymi na nieuleczalne choroby

Opieka długoterminowa nad osobami nieuleczalnie chorymi oznacza sprawowanie opieki medycznej nad wszystkimi osobami, które cierpią na jakąś nieuleczalną chorobę. trzeba podkreślić, że nie muszą znajdować się już w stanie terminalnym, a co z tego wynika opieka długoterminowa nie musi oznaczać opieki hospicyjnej, ale po prostu dozór nad chorymi egzystującymi z taką chorobą, o której można powiedzieć, że jest nieuleczalna i współczesna medycyna może jedynie łagodzić jej objawy.
Continue Reading