Bez kategorii

Zespół Aspergera – kilka ciekawych informacji odnośnie tego schorzenia

Autyzm to ogrom pracy dla opiekunów dziecka. Do dzieci autystycznych trzeba podchodzić inaczej niż do dzieci , które są zdrowe. Bardzo istotna jest właściwa diagnoza. W innym wypadku może być kłopot z samym procesem leczenia jak i ogólnego wychowania dziecka. Zależnie od stopnia tej choroby z dziećmi rodzice, ale i reszta społeczeństwa ma ograniczony kontakt. Dlatego opracowuje się specjalne zabawy dla dzieci autystycznych, które są w stanie pomóc w ich rozwijaniu się. Ale nie jest łatwo nauczyć dziecko z autyzmem bawić się. Bardzo często dziecko chore powtarza jakąś czynność.
Continue Reading
Bez kategorii

Kulturalne urozmaicenia dla najmłodszych w stolicy – spis

Żywot dorosłych, mimo, że pełen czynności za które należy brać odpowiedzialność, może być też ostoją piękna i spokoju. Miejscami, w jakich dorosłe dzieci wolą się odprężyć są filharmonie, teatry, kina… Gdzie zatem wyprawić mniejsze dzieci? Może na nową wariację „Brzydkiego kaczątka”? Przedstawienie bazuje na słynnej baśni Hansa Christiana Andersena. Od samego rozpoczęcia przykuwa uwagę najmłodszych. Zjawiają się odziani w zabawny sposób artyści, którzy starają sprawować się jak najciszej, ponieważ nie chcą zawadzać pisarzowi w tworzeniu opowieści.
Continue Reading
Informacje sportowe Sprzęciwo

Jeśli ćwiczyć, to może we własnym domostwie?

Początkowo masa, a potem należy brać się za ciężkie ćwiczenia fizyczne. Naturalnie owa zasada działa wyłącznie wtedy kiedy mamy jakieś ambicje, tzn. pragniemy być tzw. pakerami. Jeżeli mimo wszystko nie marzy się nam prezentowanie się jak Pudzian albo Burneika – bardzo sympatyczny Litwin z USA, powinniśmy najzwyczajniej tylko odmienić swoje menu i do tego nieco więcej ćwiczyć. Bardzo często nie ćwiczymy, ale wyłącznie z takiej przyczyny, że jesteśmy przesadnie leniwi lub kompletnie nie mamy czasu. Kłamstwo! Nawet słynni biznesmeni, którzy są pracoholikami odnajdują czas na trening!
Continue Reading
Dla dzieciaków

Jak ciekawie spędzić czas z dziećmi w Trójmieście?

Biorąc pod uwagę wyjątkowe atrakcje dla dziecka. Trójmiejski Gdańsk z pewnością ma się czym szczycić. Jest to miasto nadzwyczaj przyjazne dzieciom, które oferuje dzieciom szereg ciekawych aktywności o każdej porze. Wybierając Trójmiejski Gdańsk na miejsce wypoczynku z dzieckiem, należy przed wyruszaniem zapoznać się z informacjami na stronach MNG. A jest w czym przebierać! Warto szczegółowo zaplanować czas, aby zobaczyć jak najwięcej i świetnie spędzić wspólnie czas.
Continue Reading
Zdrówko

Nietypowe wykorzystanie chusteczek nawilżonych

Chusteczki nawilżane mają zwykle o wiele więcej zastosowań niż te, które wskazuje na opakowaniu producent saszetek. Bez wątpienia przydają się w głównej mierze do oczyszczania ciała dziecka w trakcie przewijania. Można je jednak stosować, żeby umyć malca bez wody, zetrzeć kurz z rąk czy twarzy podczas podróży, a nawet wyczyści dom i samochód. Warto przekonać się więc, jak dużo rozmaitego typu zastosowań mają chusteczki nawilżane.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Jak właściwie zaplanować dziecku czas w trakcie okresu feryjnego czy wakacji? Co warto wiedzieć?

W czasie tygodnia, gdy dziecko żyje według grafiku regulowanego przez zajęcia szkolne i pozaszkolne, nie ma czasu na nudę. Sytuacja może się zmienić podczas wakacji czy ferii, szczególnie gdy nie nie mamy w planach wyjazdu. Basen, kino a może spektakle dla dzieci? Możliwości, jak zaplanować dziecku czas jest co nie miara. Niestety rodzice często wybierają łatwe rozwiązania i pozwalają maluchom na spędzanie długich godzin przed telewizorem czy monitorem komputera.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Czy jest możliwe zachęcić dzieci do tradycyjnej rozrywki, czyli gry planszowe? Zdaje się, że jest taka możliwość

Gry dla dzieci częściej mają uczyć nasze pociechy, lecz są także takie w których najmłodsi uczą się negatywnych nawyków, których rodzice woleliby raczej unikać. Gry wprowadzają do życia dzieci złe zachowania i sporą dawkę emocji. Gry strzelanki lub na przykład gry bijatyki bardzo ciekawią nasze dzieci, lecz uczą je przemocy, która może się objawiać w codziennym funkcjonowaniu.
Continue Reading