Bez kategorii

Twoje dziecko jest najważniejsze, pamiętaj o jego zdrowiu, zastosowując odpowiednią dietę oraz zabiegi pielęgnacyjne

Każda matka przyzna, że dla niej dziecko okazuje się najważniejszą istotą na ziemi oraz dla jego szczęścia czy zdrowia zrobi wszystko, co tylko jest w stanie. Rodzicielstwo bywa wspaniałą przygodą, jednak staje się też wielkim wyzwaniem. Bywa tak przede wszystkim w przypadku młodych oraz niedoświadczonych mam, które są skazane tylko na siebie i nieraz obawiają się, czy postępują odpowiednio.
Continue Reading
Zdrówko

Kto decyduje się na wizytę do specjalisty psychologa oraz czego można oczekiwać w takcie spotkania

Na nasze zdrowie składa się nie tylko znakomita kondycja fizyczna, ale również kondycja psychiczna. Gros specjalistów psychologów twierdzi, że te dwie sfery są w takim oddziaływaniu, że jeżeli jedna zawodzi, to ta druga również nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa udają się przede wszystkim dzieci w wieku szkolnym posiadające trudności w nauce lub te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.
Continue Reading
Dla dzieciaków Zdrówko

Masz dziecko? Sprawdź, kiedy powinieneś zgłosić się na wizytę do logopedy

Każdy rodzic chce, by jego dziecko właściwie się rozwijało. Toteż z radością w oczach obserwujemy, gdy pociecha zaczyna siadać, stawiać kroki, a potem mówić pierwsze słowa. Niestety czasem ma kłopot z poprawną wymową, co jest przyczyną naszych utrapień. By jak najszybciej uporać się z tą trudnością, potrzebny jest nam rzetelny logopeda Poznań. Kiedy umówić się na wizytę?
Continue Reading
Dla dzieciaków

Jak skompletować wyprawkę dla malucha?

Kupno wyprawki dla berbecia jest to jedno z pierwszych wyzwań, które stoi przed początkującymi rodzicielami. Siłą rzeczy nie znają oni się na dziecięcych rzeczach, a każdy, kogo pytają o wskazówkę poleca im co innego.
Mym sądem lepiej będzie mieć na początku zbyt mało rzeczy i potem coś dokupić (czy dostać w prezencie) aniżeli nabyć wszystko, co wpycha ekspedient w sklepie a także następnie frapować się, do czego to miało służyć i jak to się stało, iż przez pierwszy rok do niczego nie było pomocne.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Nauka dzięki zabawie, to prawdopodobnie najlepszy sposób, by czegoś nauczyć nasze dziecko. Próbowałaś tego? Nigdy nie jest za późno

Jak dzieciństwo, to i uciecha, tu nie ma miejsca na żadne pertraktacje. Wiadomo, jak okres dzieciństwa to także nauka i obowiązki, lecz bardziej z przymrużeniem oka. Należy uczyć nasze dzieci, ażeby sprzątały po sobie, żeby być odpowiedzialnym w tej materii i nie oczekiwać, aż tata lub mama zrobią to za nich. Jednakże, to jest jakby punkt poboczny, który cudownie uzupełnia się z uciechą podczas zabawy. Chcesz pobawić się kolejną zabawką? Posprzątaj to, czym bawiłeś się do tej pory. Działa? Działa!
Continue Reading
Zdrówko

Pierwsza konsultacja u psychologa

Bez wątpienia, pierwsza konsultacja w gabinecie psychologicznym może być dla człowieka potrzebującego pomocy powodem do stresu. Niezależnie od tego, jakiego kalibru będzie kłopot, z jakim się do takiego eksperta mamy zamiar wybrać. Zazwyczaj już samo to, że ktokolwiek zdecyduje się na korzystanie z takich usług znaczy, iż nie daje sobie rady. Z tego względu, korzystnie jest wybierać się do tego specjalisty odnośnie którego ma się gwarancję, iż rzeczywiście będzie miał okazję nam pomagać.
Continue Reading