Zdrówko

Jakie narzędzia używane są przy endoskopii i w gabinecie ginekologicznym?

Wprowadzanie nowych i wypróbowanych technik leczniczych sprzyja dokładności leczenia i profilaktyki, dlatego badania mają aktualnie jak najmniej ingerujące w organizm. Wewnętrzne ściany narządów można zbadać za pomocą endoskopu, natomiast badanie to zwie się endoskopia. Tego typu nieodzowna profilaktyka zalecana jest każdemu, gdyż badanie nie jest bolesne, a może w prosty sposób oraz szybko wykazać nieprawidłowości.
Continue Reading
Zdrówko

Dbamy o o dobre samopoczucie i swój organizm

Jeżeli chcemy dobrze się czuć i dobrze się prezentować to warto zacząć dbać o swe zdrowie i ciało. Najsensowniej pamiętać o podstawowych zasadach , czyli o właściwym odżywianiu, codziennym ruchu, odwiedzaniu lekarza i tym, by mieć pasję. Jeżeli chodzi o jedzenie, to najważniejsze, by dostarczać właściwych składników odżywczych swemu organizmowi. Tak, więc należy pamiętać o tym, żeby mieć odpowiednio zbilansowane posiłki i by spożywać je o wyznaczonych godzinach 5 razy w ciągu dnia.
Continue Reading
Zdrówko

Nieinwazyjna metoda wyleczenia wysiłkowego nietrzymania moczu – dobry sposób zlikwidowania problemu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest wywołującą wstyd przypadłością, jaka dotyka wyjątkowo często kobiety. Na szczęście, aktualnie można ją skutecznie wyleczyć, i to przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii nieinwazyjnej, jaką jest wyleczenie przy zastosowaniu lasera. Tego typu przełomowe zabiegi laserowe pomogą także w uszczelnieniu ścianek pochwy.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Nietypowe przedmioty, jakie bez wątpienia będą podobać się dzieciom.

Każdy rodzic przykłada uwagę do tego, żeby swojemu dziecku kupić w prezencie to, co naprawdę wyróżnia się od innych rzeczy i jest wysokiej wartości użytkowej. Różne, nietuzinkowe gadżety, jakie bez wątpienia spodobają się dzieciom to takie, które faktycznie warto dobrać, w tym większym stopniu, podczas gdy będzie mieć się tę pewność, że naszemu dziecku szczególnie się spodobają.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Każda mama poza odpowiednim spokojem potrzebuje także życiowej pomocy

Zajmowanie się dzieckiem, opiekowanie się nim, to praca, jakich niewiele. Szkoda, że nie ogarniają tego pojęcia nasi politycy traktując matki, jako osoby, które nie mają pracy, lecz są na wiecznych wczasach. Gdyby chociaż jeden z nich, zwłaszcza ten, co wypowiada się na ten temat najczęściej pozostał z dzieckiem sam jeden dzień. Wtedy by zaczaił, o jakim temacie mówimy, choć byłaby to tylko drobna świadomość, szok, który szybko przeminął. Później zwierzałby się kolegom w Sejmie, jaka to bezproblemowa praca, a na samą myśl aż drżałyby mu ręce, które dla niepoznaki chowa w kieszeniach marynarki…
Continue Reading
Dla dzieciaków

Na podwórku pada? Najlepiej spędź ten czas z bliskimi! Jak? Przy dobrej grze!

W obecnych czasach zabawy z rodziną, takie jak bawienie się w gry planszowe w trwania brzydkiej pogody wydaje się, iż odrobinę „odeszły w cień” co jest spowodowane ukazaniem się takich gadżetów jak choćby komputery, tablety, komórki, a także ich bardziej zaawansowanych wersji, takich jak laptopy czy też smartfony, a nawet coraz bardziej znane smartwatche.
Continue Reading
Zdrówko

Jak utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu ?

Częstym problemem zdrowotnym wśród seniorów jest podwyższony poziom cholesterolu . Mnóstwo się o tym mówi, wciąż jednak nie wszyscy wiedzą, jakie znaczenie dla zdrowia ma prawidłowy poziom cholesterolu.
Mówi się też o „dobrym” a także „złym” cholesterolu – co to oznacza oraz jaką funkcję w układzie spełniają poszczególne rodzaje cholesterolu? Wiele osób nieświadomie niesłychanie szkodzi swojemu zdrowiu, nie dbając o prawidłowy poziom cholesterolu.
Continue Reading
Zdrówko

Czego nie może zabraknąć w plecaku tułacza?

Istotną rzeczą w ekwipunku każdego turysty i przewodnika jest indywidualna apteczka. Jej zawartość, na nieszczęście nierzadko bagatelizowany przez turystów może w warunkach górskich pomóc w wielu przypadkach, a nawet ocalić życie.
Wziąwszy do dłoni lekarstwa trzeba mieć świadomość, iż każdy medykament ma również działanie uboczne jak też nie warto bez wyraźnej potrzeby podawać go osobie poszkodowanej.
Continue Reading