Zdrówko

Jaką funkcję pełni psychoterapeuta oraz kiedy wskazane jest wybrać się na psychoterapię?

Psychoterapeuta to kompetentny specjalista, który pomaga pacjentom przejść przez rozliczne ciężkie sytuacje, kłopotliwe chwile czy pojawiające się kłopoty. Nie daje on gotowych rozwiązań, lecz udziela wsparcia emocjonalnego oraz psychicznego, pomaga inaczej zerknąć na to, co w tym momencie dzieje się w życiu pacjenta, jaki nie zawsze potrafi spojrzeć na poniektóre rzeczy z innej, lepszej perspektywy. Pomaga pacjentowi przeistoczyć sposób myślenia czy też postępowania i radzić sobie z przeciwnościami i życiowymi problemami.
Continue Reading
Zdrówko

Rehabilitacja stawu kolanowego najlepszą drogą powrotu do sprawności

Kontuzje kolana są niebywale bolesne, a dodatkowo wyjątkowo często potrafią wykluczyć z poważniejszej aktywności sportowej. Dlatego tak ważne jest, by od razu iść do ortopedy i wszcząć odpowiednie leczenie, by szybko wrócić do pełnej formy, zwłaszcza gdy sport jest nadzwyczaj istotną sferą naszego życia. Poza lekami – zazwyczaj przeciwbólowymi albo przeciwzapalnymi – kluczowa jest rehabilitacja stawu kolanowego.
Continue Reading
Zdrówko

Na czym polega mikroskopowe badanie żywej kropli krwi

Badanie kropli krwi to technika badawcza służąca diagnozie zdolności organizmu do utrzymania wewnętrznej stabilności, zwanej homeostazą. Warunkiem stabilności organizmu jest utrzymanie parametrów jego krwi na odpowiednim poziomie. Początki stosowania tejże metody datuje się na początek zeszłego wieku, gdy w obrazie mikroskopowym monitorowano krew pod kątem obecności krętków bladych w krwi, świadczących o zachorowaniu na kiłę.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Dziecięca twórczość – Spektakl teatralny dla dzieci oraz akademia teatralna w Warszawie

Uczniowie w szkole mają lekcje teatralne i z muzyki, czasem te dwa przedmioty są łączone. Ale prawda jest taka, że nie wszystkie dzieci mają ogromny dar do aktorstwa czy śpiewania. Jednak dzieci muszą brać czynny udział w tych lekcjach. Musimy pamiętać, że zajęcia teatralne dla dzieci to nie tylko przerabianie scenriuszów na miarę Dantego, ale co ważne wyrabianie w dziecku koordynacji psycho-ruchowej. Poza tym maluchy przez odtwarzanie ról pobudzają własną wyobraźnię. Tożsame usługi oferują Warszawskie szkoły teatralne.
Continue Reading
Zdrówko

Przeszczep tkanki tłuszczowej lub profesjonalne zamykanie naczynek krwionośnych na nogach – zobacz ofertę

Lipotransfer to metoda kształtowania ciała, która polega na przeszczepie tkanki tłuszczowej z jednego miejsca do innego. Przeszczep tłuszczu stosowany jest w medycynie estetycznej, a także w kosmetologii oraz cieszy się dziś bardzo dużym zainteresowaniem. Zaletą takiego zabiegu jest to, iż użytkuje się tylko własną tkankę tłuszczową, wobec tego nie ma zagrożenia wystąpienia odpowiedzi alergicznej bądź innych niepowodzeń.
Continue Reading
Zdrówko

Zdrowe zęby dzięki wizytą u ortodonty.

Zdrowe i zadbane zęby to nie tylko wizyty u dentysty, ale dodatkowo i u ortodonty. Piękny zdrowy uśmiech, może być tak samo kluczowy, jak dobrze ułożona fryzura, albo też zadbane paznokcie. Przede wszystkim coraz więcej osób kieruje uwagę na równy zgryz i śnieżnobiałe, zdrowe zęby, które bez kwestionowania ze względów podobnie jak estetycznych jaki i zdrowotnych są bardzo istotne. Co zrobić i od czego rozpocząć prostowanie zębów u specjalisty?
Continue Reading
Dla dzieciaków

Ciekawe eksperymenty z modą – warto od czasu do czasu z nich korzystać

Życie wymaga od nas tego, abyśmy na co dzień dobrze się prezentowali niezależnie od tego, czy mamy na to siłę i ochotę. Dobry wizerunek liczy się, czy to w zakładzie pracy, czy w miejscu zamieszkania. W pewien sposób może wpływać na sukces towarzyski, dlatego też wielu z nas z każdym rokiem uświadamia sobie coraz bardziej, że warto zatroszczyć się o to, jak postrzegają nas inne osoby.
Continue Reading
Zdrówko

Zdrowie – dbajmy o nie na co dzień

Problemy ze zdrowiem ma w rzeczywistości wiele osób. Nie jest prawdą, że dotyczą one głównie ludzi starszych. Jak najbardziej nawet dwudziestolatkowie odwiedzają masowo różnych lekarzy i przyjmują rozmaite lekarstwa. Nie jest to nic szczególnego. Niektórzy pewnie sądzą, że nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej chorowite. Jednak praktyka wygląda nieco inaczej. Na pewno aktualnie jesteśmy bardziej świadomi tego, jak trzeba dbać o zdrowie. Mamy większą wiedzę na temat najróżniejszych dolegliwości i nie lekceważymy objawów, ale troszczymy się o siebie na wszelkie możliwe sposoby. To oczywiście dobrze – dzięki temu jak najbardziej mamy szanse na nie tylko dłuższe, ale także udane życie.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Oczekując narodzin potomka należałoby właściwie wcześnie zakupić całkowity sprzęt – laktator avent, nożyczki dziecięce do paznokci

Na pewno czekanie na nadejście na świat dziecka jest najpiękniejszym czasem w życiu małżeństwa. Radość, która temu towarzyszy jest wielka i wzmacnia relację pomiędzy dwójką ludzi. Sporo przyszłych mam spędza mnóstwo czasu na przygotowaniu pierwszej wyprawki dla dziecka i szuka w marketach ładnych ubranek i innego rodzaju potrzebnych gadżetów. Należałoby zaciekawić się tym tematem odpowiednio wcześnie, aby na kilka dni przed narodzinami beztrosko relaksować się i oczekiwać.
Continue Reading