Zdrówko

Funkcja przychodni – jakie kwestie powinno się wiedzieć?

Każdy, kto posiada ubezpieczenie zdrowotne, jest w stanie się nieodpłatnie leczyć w jednostkach, które mają podpisaną umowę z NFZ. Są to ambulatoria zbiorowe, gdzie przede wszystkim przyjmują doktorzy pierwszego kontaktu. To pacjent postanawia, kto ma go leczyć. Przychodnia jest w stanie odmówić zarejestrowania do konkretnego doktora wtedy, kiedy posiada on już pod pieczą 2750 pacjentów.
Continue Reading
Zdrówko

Dla kogo masaż klasyczny pleców – sprawdź na ten temat więcej

Sztywne plecy, bolące ramiona bądź szyja mogą nadzwyczaj negatywnie oddziaływać na samopoczucie oraz codzienną aktywność. Jeżeli dokuczają nam tego typu dolegliwości wskazane jest korzystać z masażu klasycznego pleców. Jest to połączenie technik masażu uzdrawiającego z technikami masażu relaksacyjnego. Natychmiastowe wrażenie rozluźnienia mięśni poprawia nasze ogólne samopoczucie. Nierzadko stosowany jest też jako część rehabilitacji poszczególnych odcinków kręgosłupa. Balsam ziołowy użyty podczas masażu to dopełnienie zabiegu wpływające na wszystkie zmysły. Balsam ziołowy usuwa zmęczenie, ból, przynosi uczucie komfortu jak też odprężenia. Eteryczne olejki takie jak: melisa, goździk, pieprz miętowy oraz mentol przyjemnie pachną i pomagają się odprężyć.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Czy nasze dziecko powinno oglądać telewizję?

Wychowanie to niezwykle ciężki temat. Każdy rodzic ma osobną wizję na tego typu temat. Wszyscy także obawiamy się tej chwili, kiedy nasze dziecko przyjdzie na świat i to my będziemy musieli pokazać mu, jak żyć. Niekiedy popełnimy błąd, ale jest to na stałe wpisane w proces wychowawczy. Nikt nie jest idealny i dlatego czasami napotkamy na swej rodzicielskiej ścieżce mnóstwo ostrych zakrętów.
Continue Reading
Zdrówko

Jakim sposobem długoterminowo zapanować nad swoją wagą?

Nie od teraz wiadomo, że perfekcyjna sylwetka jest marzeniem sporej części naszego społeczeństwa. Powinno się bowiem potwierdzić, że liczba osób, jakie na nieszczęście posiada złe przyzwyczajenia żywieniowe jest wciąż ogromna. Nasza nadmierna konsumpcja naturalnie odszukuje odzwierciedlenie w postaci zbędnych kilogramów, które na nieszczęście przyczepiają się do naszego organizmu. Ich redukcja w krótkim czasie jest zadaniem niezmiernie trudnym, z którym niestety w wielu przypadkach nie jesteśmy sobie dać rady.
Continue Reading