Dla dzieciaków

Na podwórku pada? Najlepiej spędź ten czas z bliskimi! Jak? Przy dobrej grze!

W danych czasach zabawy z rodziną, takie jak granie w gry typu planszowego w czasie paskudnej pogody wydaje się, iż trochę „odeszły w cień” z powodu ukazania się takiego typu gadżetów jak choćby komputery, tablety, telefony, a także ich bardziej zaawansowanych wersji, takich jak laptopy czy smartfony, a nawet i coraz to bardziej znane smartwatche.
Continue Reading
Zdrówko

Jak można sobie radzić, jeśli u dziecka pojawią się jakieś kłopoty w rozwoju ruchowym czy neurologicznym.

Każdy z rodziców zapewne marzy o tym, aby dziecko, którego się spodziewa urodziło się w pełni zdrowia i później nie miało żadnych kłopotów w późniejszym życiu. W większości przypadków faktycznie tak jest, poza okresowymi przeziębieniami i innymi mało niebezpiecznymi schorzeniami maluchom nic innego, poważnego się nie dzieje.
Continue Reading
Zdrówko

W jaki sposób znaleźć dobrego okulistę? Co jest ważne? Na które cechy zwracać uwagę?

Jeżeli nasze ubezpieczenie zdrowotne obejmuje wizyty u okulisty, to dobrze jest korzystać z tej możliwości. Lecz i tak dobrze jest sprawdzić jeszcze przed pójściem do konkretnego gabinetu. Najkorzystniej zatelefonować do takiego lekarza i podać mu numer swojego ubezpieczenia. Będziemy wiedzieć dzięki temu, czy wizyta taka zostanie sfinansowana faktycznie w taki sposób, a jeśli nie, to chociaż będziemy wiedzieć czy musimy się przygotować na spore wydatki.
Continue Reading