Bez kategorii

Czym jest choroba autystyczna, czyli podstawowe informacje na temat tej ciężkiej choroby.

Pewien odsetek naszego społeczeństwa dotknięty bywa jakimiś dolegliwościami. Część z nich występuje częściej, inne spotkać można raz na kilkaset tysięcy pacjentów, lecz każde z nich spowodować może kłopoty kogoś kto je ma w codziennym życiu. Często spotyka się najróżniejsze zaburzenia rozwojowe, spowodowane porodem, wadami genetycznymi czy chorobami. Mogą się one pojawić w wieku dziecięcym, a mogą też być ukryte przez długie lata i być zdiagnozowane u dorosłych już ludzi.
Continue Reading
Zdrówko

Dlaczego choroba alkoholowa stanowi taki duży problem zarówno dla chorej osoby, jak i jej bliskich.

Kłopoty z nadużywaniem alkoholu ma spora część dorosłych, niestety przerażające jest to, że coraz częściej po różne napoje sięga także młodzież, a nawet dzieci. Osoby które nadużywają alkoholu często nawet do siebie nie dopuszczają myśli, że to co robią stanowi już chorobę. Dla nich napicie się paru butelek piwa czy wina to codzienny zwyczaj, ale przecież są pewni, że jeżeli tylko będą chcieli, to w każdym momencie mogą wszystko skończyć.
Continue Reading
Informacje sportowe Sprzęciwo

Jeśli ćwiczyć, to może we własnym domostwie?

Na początek masa, a potem należy brać się za ciężkie ćwiczenia. Oczywiście ta zasada funkcjonuje wyłącznie wtedy kiedy mamy jakieś ambicje, tzn. pragniemy być tak zwanymi pakerami. Jeśli mimo wszystko nie marzy się dla nas wyglądanie jak Mariusz Pudzianowski bądź Burneika – bardzo fajny Litwin z USA, musimy po prostu tylko odmienić swoje menu oraz do tego nieco więcej ćwiczyć. W wielu przypadkach nie ćwiczymy, lecz wyłącznie z tego powodu, że jesteśmy przesadnie leniwi albo kompletnie nie mamy wolnego czasu. Bujda! Nawet słynni biznesmeni, którzy są pracoholikami znajdują czas na trening!
Continue Reading
Zdrówko

Zdrowe zęby dzięki wizytą u ortodonty.

Zdrowe i zadbane uzębienie to nie tylko wizyty u stomatologa, ale również i u ortodonty. Ładny zdrowy uśmiech, może być tak też kluczowy, jak odpowiednio ułożona fryzura, albo też ładnie wymalowane paznokcie. Przede wszystkim coraz więcej osób kieruje uwagę na równy zgryz i śnieżnobiałe, zdrowe zęby, które bez wątpienia ze względów również estetycznych jaki i zdrowotnych są niezmiernie istotne. Co zrobić i od czego zacząć leczenie zębów u specjalisty?
Continue Reading